Így támogatja a Microsoft az elnyomó kínai rendszert

A Microsoft kutatóközpontokat működtet Kínában, s egyebek mellett a hadseregnek alárendelt egyetemmel folytat közös kutatásokat. Olyanokat, amelyek segíthetik a kínai rendszert polgárai elnyomásában.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A sajátos együttműködésre úgy derült fény, hogy tanulmány jelent meg, amelyet a Microsoft és a Csangsai Védelmi Műszaki Egyetem kutatói közösen jegyeztek. Az intézmény, amely a hadsereg alárendeltségében működik, Kína négy legjobb egyetemének egyike.

Kép: Pixabay

A közös kutatások a „gépi olvasásról” folynak. Lényege, hogy a számítógép elemezni tudja az interneten hozzáférhető információkat s azokat képes az ember számára összefoglalni.

A technológia azonban arra is alkalmas, hogy megadott szempontok alapján cenzúrázza a világhálón hozzáférhető szövegeket, beszélgetéseket – összhangban a kínai vezetés törekvésével, hogy szempontjainak megfelelően cenzúrázza az internetet.
A Microsoft azzal védekezik, hogy kutatási projektjei mindenhol a világon összhangban vannak a helyi és az amerikai joggal. A cég egyébként kutatja azt is, hogyan lehet az arcfelismerő rendszereket a mesterséges intelligencia segítségével továbbfejleszteni. Ez az a technika, amelyet a kínai hatóságok már alkalmaznak a rendszer ellenségeinek azonosítására. Elsősorban az északkeleti Hszincsiang tartományban, amelynek többmilliós muszlim lakosságát szünet nélkül figyelik.

A Microsoft a seattle-i hazai mellett már 1998-ben berendezte legnagyobb külföldi kutató

Nincs, aki megállítsa Kínát az ipari méretű lopásban
A szellemi tulajdon kínai részről való ellopása évi 225–600 milliárd dolláros kárt okoz az Egyesült Államoknak. A megoldás az lehet, ha eltiltják minden, lopott értéket tartalmazó termék amerikai behozatalát.
központját Pekingben, a következő Sanghajban nyílik. Tudósok serege dolgozik az amerikai világcégnek Kínában, emellett vendégprofesszorok és diákok százai.

Más nagy amerikai intézmények eltérő utat választanak: a nagynevű Massachusetts Műegyetem (MIT) a napokban jelentette be, hogy megszakítja az együttműködést a Huaweijel és a ZTE-vel. Az amerikai kormány kémkedéssel gyanúsítja az előbbit.

Az Ausztrál Stratégiapolitikai Intézet arra hívta fel a figyelmet, hogy a kínai hadsereg eddig 2500 tudós, mérnök külföldi tanulmányait finanszírozta. (Forrás: Die Welt)

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo