A brit Munkáspárt külügyi árnyékminisztere, Emily Thornberry pénteken azt mondta a Financial Timesnak, hogy az ellenzéki párt képviselői nem fogják megszavazni a kormány javaslatát az Európai Unióval való megállapodásról. Eszerint az Egyesült Királyság márciustól egy hasonló kereskedelmi megállapodást kötne az EU-val, mint amilyen az Unió és Kanada között áll fent. A CETA nevű egyezmény lényegében egy szabadkereskedelmi megállapodás, az árukra kivetett korábbi vámokat 99 százalékkal csökkentette.
Amennyiben a Munkáspárt képviselői egységesen elutasítják a megállapodást, a terv jó eséllyel megbukik. A kormányzó pártnak ma nincs parlamenti többsége, kormányt is csak az északír DUP segítségével tudtak alakítani. A brexit kérdésében ráadásul a Konzervatív Párt sem egységes, a frakcióban több olyan döntéshozó is ül, akik inkább megállapodás nélkül lépnének ki az EU-ból, és elutasítják a mostani javaslatot. May terve csak akkor megy át a parlamenten, ha a munkáspárti képviselők egy része is fellázad, és megszavazza a megegyezést.
A brit kilépési folyamat elvileg március 29-én indulna, de – különösen, ha Parlamentben nincs egyetértés – jó esély van rá, hogy a határidő meghosszabbítását kérjék.