Visszatérítendő támogatás cikkek
Eddig tartott az uniós pénz?
Folyamatosan erős az érdeklődés az európai uniós visszatérítendő források iránt az országszerte elérhető MFB Pontokon. A jelentős számú kérelem miatt június 1-től átmenetileg szünetel a pályázatok befogadása a kapacitásbővítő beruházásokat támogató kombinált hitelprogram esetében. Az összesen 112,5 milliárd forintos keretösszeggel meghirdetett, vissza nem térítendő támogatással kombinált hiteltermékre 2017 februárjától pályázhattak a vállalkozások.
Nem csodatevő az uniós forrás
Bár kétségtelenül vannak előnyei a támogatott uniós hiteleknek, annyi bizonyos, hogy nem ingyen pénzről van szó. Fel kell készülni az utófinanszírozásra.
Tényleg mindenkinek segít a 0%-os hitel?
Tulajdonképpen csak az nem kap 0%-os, uniós hitelt, aki jobb is, hogy így jár - hangzott el a Portfolió Uniós források konferenciáján. Az adatok azt mutatják, a konstrukció tényleg azoknak a cégeknek segít, amelyek piaci alapon nem jutottak finanszírozáshoz.
Nehéz sorsa lesz 2020 után a pályázatokból élő cégeknek
Az Európai Unió 2020 után átalakítja pályázati rendszerét, aminek eredményeként a következő évtizedtől a vállalkozások a korábbinál jóval kevesebb vissza nem térítendő EU-s forrásokhoz juthatnak hozzá. Ez azt jelenti, hogy a pályázati forrásokra nagymértékben támaszkodó magyar kkv szektornak még ebben a költségvetési ciklusban fel kell készülnie a változásokra – olvasható Széchenyi Tőkealap-Kezelő Zrt. honlapján.
A piaci finanszírozás a normális, nem az uniós pénz
Súlyosan függenek a magyar cégek az uniós pénzektől, ezen pedig változtatni kell, különben komoly gond lesz a támogatások ciklikusságából – hangsúlyozta Nagy Márton az MNB alelnöke a Miniszterelnökség által rendezett konferencián.
Költségmentesen jön a kkv energia hitel
Társadalmi egyeztetésre került a „kkv energia hitel” hitelprogram termékleírása, melynek keretében legalább 10%-os saját forrással igényelhető a rendkívül kedvező feltételű (0%-os, teljesen költségmentes) visszatérítendő támogatás - hívta fel a figyelmet szakértőnk, a Glósz és Társa Pénzügyi Tanácsadó Iroda.
Inkább kölcsönbe adna pénz a kormány
A kormányzat egyre inkább a visszatérítendő uniós pályázati források felhasználását erősítené, hamarosan a GINOP-ban is sorra megjelennek az ilyen forrásokat hasznosító pályázati kiírások.
Újra jön a legnépszerűbb pályázat
Megkezdték az egyik legnépszerűbb, a mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásaira összesen 37,5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást biztosító pályázat társadalmi egyeztetését. Jelentős változást jelent a korábbi kiírásokhoz képest, hogy megjelenik a 30 százalékos vissza nem térítendő támogatás mellett az akár 60 százalékos kedvező kamatozású, kötelezően igénybeveendő hitel. 25-ről 80 százalékra emelkedik továbbá a projekten belüli infrastrukturális fejlesztésre elszámolható költség és nő a projektre fordítható összeg is, igaz ez csak a visszatérítendő hitel arányának növekedésével – hívja fel a figyelmet a Goodwill Consulting Kft.
2020 után is kéne az uniós pénz? Most kell felkészülni!
Várhatóan a visszatérítendő támogatások arányát növelve alakítja át pályázati rendszerét az Európai Unió 2020 után. Ahhoz, hogy az uniós támogatásokra jelentős mértékben támaszkodó magyar kkv-szektor a jövőben is sikeresen fejlődhessen, a vállalkozásoknak már most meg kell kezdeniük a felkészülést az új rendszerre a szakértők szerint.
Napokon belül jöhet a nullás kamatú uniós hitel
Május második felében, országszerte huszonhat MFB Ponton kezdi meg a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. (MFB) az első európai uniós hiteltermék, a Mikro, Kis- és Középvállalkozások Versenyképességének Növelése Hitel értékesítését.
Zéró kamattal jön az első uniós hitel
Május 20-án nyílnak meg az első MFB Pontok 23 vidéki és 3 budapesti helyszínen. Ezeken keresztül érhetők el a ciklus visszatérítendő uniós forrásai. Az új rendszer kedvező feltételeivel május második felétől nulla százalékos kamat mellett is igényelhető visszatérítendő forrás.
Még több pénzt nyomnak a GINOP-ba idén
Mintegy 300 milliárd forinttal emelte meg a kormány a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) éves fejlesztési keretösszegét – tájékoztatott Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásért felelős államtitkár. Ezzel a 2016 végéig elérhető, magyar gazdaságot ösztönző pályázati keret több mint 2200 milliárd forintra emelkedett.