Orvosok cikkek
Nagyon furcsa projektre bukkant Hadházy Ákos
Elégett EU-s pénzek a praxisközösségben.
A német orvosok már applikációkat is felírhatnak a betegeiknek - mikor követheti Magyarország is ezt a példát?
Németországban az egészségbiztosítók 2019 óta megtéríthetik a receptre felírt digitális egészségügyi applikációk költségeit.
Társadalmi egyeztetést ígért a törvényekről a kormány az uniónak, most két nap alatt darálták be az orvosi kamarát
Elvileg a törvények kőbe vésettek és a normatív társadalmak csak végszükség esetén változtatnak rajtuk.
Ellenállást hirdetnek az orvosok
A háziorvosok letétbe teszik felmondásukat.
Több száz háziorvos hiányzik Magyarországról
Szeptemberében a háziorvosi praxisok 11 százaléka volt betöltetlen.
Pontosabb a mesterséges intelligencia, mint az orvos
A mesterséges intelligencia (AI) sikeresebben felismeri a bőrrákot, mint a szakorvosok. A Heidelbergi Egyetem kutató százezer felvétel alapján “tanították meg” a számítógépet a helyes diagnózisra.
Ilyen is van: sokallják fizetésüket a kanadai orvosok
Kanada Quebec tartományának a társadalombiztosításban dolgozó orvosai petícióban kérték a kormányt: ne emelje tovább a bérüket, hanem ezt a jelentős összeget fordítsák az ápolószemélyzetre és az ellátás színvonalának emelésére.
Úgy várjuk a mobil pittyenését, mint a kutyák a finom falatokat
A felnőtt átlagban naponta 50-300 alkalommal pillant mobiltelefonjára. Pszichológusok szerint aggasztó függőség alakulhat ki – olyanok lettünk, mint a kutyák Pavlov kísérleteiben. Hogyan védekezzünk?
Most akkor fogyózzunk vagy ne? A szakértők is vitatkoznak...
A felnőtt németeknek több, mint a fele túlsúlyos, vagy elhízott. Miközben az orvosok, a kutatók mind hevesebben vitatkoznak: valóban oly veszélyes-e némi túlsúly, amint gondoljuk - vagy talán mégsem kell feltétlenül fogyózni...?
A fogorvosoknak is kéne a háziorvosok pénze
A háziorvosokhoz hasonlóan a fogorvosoknak is szükségük lenne letelepedési és praxisjog-vásárlási támogatásra. Legalább azt szeretnék, ami a háziorvosi támogatásból megmarad – mondta a Magyar Orvosi Kamara Fogorvosi Tagozatának elnöke hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Egészségügy: túlélőshow vagy virágzó iparág?
Már rég nem Magyarországon kezelteti magát a hazai elit. A döntéshozóknak tehát mindegy, hogy itthon mi történik – mondják az egészségügyi szakma általam kérdezett képviselői. Orvosok, ápolók hiába próbálnak hivatásuknak megfelelően teljesíteni nap mint nap. Lehetetlen! A sor végén mi, betegek vagyunk, ők meg – és mi is – lassan, de biztosan elfogynak.
Mindannyian kiborggá válunk?
Már-már emberfeletti képességekkel ruházhatja fel az embert azok az innovációk, melyek a gondolatokat fordítják kinetikus energiává. Vagyis gondolataink erejével leszünk képesek irányíthani gépeket. Egy tudományetikai bizottság azonban veszélyesnek tartja az új technológiát, és tiltakozik.
Génvizsgálat: előre megjósolják betegségeinket?
A személyre szabott orvoslásé a jövő - hangzott el a Semmelweis Egyetem (SE) Molekuláris Neurológiai Klinikai és Kutatási Központ "Keressük a rizikót" elnevezésű rendezvényén. Mint Molnár Mária Judit igazgató kifejtette, a jelenlegi gyógyászat a már meglévő betegségekkel foglalkozik, de a hangsúly egyre jobban az örökletes, valamint epigenetikai (környezeti) rizikók felderítésére és a megelőzésre tevődik át. A másik irányvonal a farmakogenomikai kutatások, amelyek révén kideríthető, hogy melyik betegnél hatásos valamilyen gyógyszer.
Lelépnének a magyar orvosok: mi lesz itt januárban?
A Magyar Orvosok Szövetsége (MOSZ) arra kéri tagjait, hogy ne vállaljanak önkéntes túlmunkát, illetve fontolják meg a rezidensszövetség azon akciójában való részvételt, amelynek keretében a csatlakozók az év végéig letétbe helyezik felmondásukat, ha a kormányzat nem rendezi a helyzetüket.
Tömegével mondanának fel az orvosok?
A Magyar Nemzet értesülései szerint szervezkedés indult az orvosok körében, hogy markáns lépéssel kényszerítsék a kormányt a bérek emelésére; az akciónak tömeges felmondás lehet az eredménye.
Biotechnológia: génblokkoló gyógyszerek
Megfejtették genetikai kódjaink hárommilliárd "betűjét", mégsem forradalmasította az emberi génkészlet ismerete olyan mértékben a gyógyászatot, mint ahogy a szakemberek remélték. A génsebészet, a génekre ható gyógyszerek, az őssejtekkel való gyógyítás részben vagy egészben utópiák maradtak. Kevés beteg profitált a géntudomány vívmányaiból.
Környezetbarát orvostechnológiát fejleszt a Siemens
A fenntarthatóság nemcsak ökológiai, szociális és gazdasági tényezőket foglal magában. A társadalom fenntartható fejlődése jótékonyan hat az egészségre, másrészt nincs fenntartható gazdaság egészséges emberek nélkül. Ennek jegyében vezette be a Siemens a „Green+ Hospitals" programot.
Gyermekéleteket ment a gálaest
Az Afrikai-Magyar Egyesület a kongói menekülttáborban élő gyermekek megmentésére és az egyesület önkéntes magyar orvosi missziójának támogatására gálaestet rendez 2010. január 14-én a Magyar Tudományos Akadémia budavári épületének dísztermében. A szervezet munkájához olyan hírességek járultak hozzá adományaikkal, mint Fábry Sándor, Vujity Tvrtko, Csányi Sándor és Falusi Mariann.
Hogyan él egy magyar orvos?
A hazai orvosok egy átlagos munkanapon utazással együtt, nagyjából tíz órát töltenek munkával, egyedül a háziorvosok dolgoznak átlagosan napi kilenc órát. A pihenéssel töltött idő átlagosan havi 6 szabadnap - derül ki a WEBBeteg.hu egészségportál és a Szinapszis Kft. legfrissebb, az orvosok életmódbeli szokásait és jövőképét vizsgáló felmérésből.
Egyre kevésbé bízik a beteg az orvosban
Az elmúlt egy évben egyre türelmetlenebbek a betegek, amely gyakran okoz nehézségeket az orvosok számára - derül ki a GfK LHS Healthcare betegellátást az orvosok szemszögéből felmérő aktuális kutatásának eredményeiből. A gyógyító szakemberek véleménye szerint jelenleg egyoldalú a betegek tömegtájékoztatása és informálása. Pozitívan ítélik meg az interneten elérhető tájékoztatást, ugyanakkor előfordul a félretájékoztatás is, amely gyakran nehézséget okoz a betegellátásban.