önerő cikkek
Milyen lakásra igényelhető jövőre hitel 10 százalékos önerő mellett? (példák)
Nemrég jelent meg az MNB rendelet az energiahatékony ingatlanokra felvehető hitelről.
Új veszélyek a lakáshiteleknél
Ráfizetősek lehetnek a kicentizett hitelek.
Mire elég, ha 10 százalékos önerővel vennénk fel lakáshitelt?
Már öt banknál tudnak akár 10 százalék önerővel lakáshitelt igényelni azok a fiatalok, akik első saját otthonukat vásárolnák meg banki finanszírozással.
Kitalálná, átlagosan hány év alatt gazdagodtak meg a gazdagok?
A média szereti felkapni azokat az eseteket, amikor valakinek annyira bejött egy üzleti ötlete, vállalkozása, hogy villámgyorsan milliomos lett. Lehetőleg dollárban számolva. De a többség alapos és kitartó munkával alapozta meg a vagyonát.
4 tipp, amivel biztosra mehet céges hitelfelvételnél!
Legyen szó bármilyen beruházásról – ingatlanfejlesztésről vagy akár termelőeszköz beszerzéséről – egy dolog minden esetben kritikus: a szükséges forrás rendelkezésre állása, időben. Hogyan menjünk biztosra a hitelfelvételkor? Ezekre figyeljük, mielőtt belevágunk a tervezett beruházásba.
Olcsó hitelből olcsó lakást
Országosan több százezer olyan, 5 millió forint értékhatár alatti lakás vagy nyaraló található, amely kis törlesztő részletű hitel segítségével meg lehetne venni. A hitelfelvevő jövedelme alapján 1 millió forint hitel 60 havi részletre 20-23 ezer forintos havi törlesztést jelenthet. Ez esetben a folyamat teljesen egyszerű és gyors, nincs jelzálog bejegyzés, nincs közjegyzői díj, sőt van olyan pénzintézet, aki még bankszámlát sem kér hozzá, ami jelzáloghitel esetén elképzelhetetlen – hívta fel a figyelmet az Otthon Centrum Hitel Center.
Kerülhet jelzálog a GINOP-os házra
Az állam előzetes írásbeli hozzájárulása nélkül is kerülhet jelzálog a GINOP pályázati pénzekből beszerzett ingatlanokra vagy egyéb vagyontárgyakra az NGM közlése szerint. Mutatjuk, milyen feltételekkel.
Hiánycikk a tudatosság
Egyre nagyratörőbben terveznek, optimisták a magyar kisvállalkozások, de a tudatos tervezés még mindig hiánycikk. Még mindig óvatosak, kockázatkerülők a hitelek terén, ha fejlesztenek, akkor azt önerőből teszik.
Új szabállyal lesz gyorsabb az uniós pénzek kifizetése
Új szabályt vezetett be a kormány arról, hogy ha a vállalkozó aláírja egy uniós pályázat támogatási szerződését, akkor a támogatáson elnyert összegnek az 50 százalékát előlegként azonnal lehívhatja. Azt várják, így gyorsulhatnak a kifizetések a szükséges önerő híján.
Készüljünk a pénzszerzésre!
Lassan már egy éve az uniós pályázatokra várakozva élnek a hazai vállalkozók, de előbb-utóbb tényleg elindul a pályázati dömping. Ha pályázatokról van szó, nem tekinthetünk el az önerő-finanszírozás problémájától. Akinek nincs elég saját forrása, fel kell készülnie a banki finanszírozás bevonására. Erre általánosan két banki termék tűnik igen alkalmasnak: a Széchenyi Kártya, illetve a 2,5 százalékos MNB NHP. Mindkét területen vannak újdonságok, amelyekről fontos tudni az érintetteknek.
Pályázna, de nincs meg az önerő? Ez lehet a megoldás
Megjelentek a vállalkozások által leginkább várt új uniós pályázatok technológiafejlesztés, kapacitásbővítés és piacra jutás támogatására, és a pályázatokhoz mostantól automatikusan igényelhetők a Széchenyi Kártya Program uniós pályázatokhoz kapcsolódó hitelei.
Tűkön ülve lesik az uniós pénzeket a cégek
A cégek negyede pályázna a következő három évben, EU-források nélkül a tervezett beruházásaiknak csak 40 százaléka valósulna meg. A pályázók 58 százaléka 50 millió forint alatti összegre pályázik majd; legtöbben technológiafejlesztésre, székhely- vagy telephelybővítésre, valamint kapacitásbővítésre fordítanák a pénzt.
Honnan teremtsük elő az önerőt?
A legtöbb uniós pályázathoz rendelkezni kell a projekt teljes összegének felével, az önerővel. Csakhogy a legtöbb vállalkozásnak nincs annyi tartaléka, hogy zsebből finanszírozhasson egy akár százmilliós projektet, ilyenkor lépnek be a képbe a banki források.
Bődületes mennyiségű uniós pénzt fizetnének ki idén
Ezerötszáz milliárd forintnyi, azaz 10 millió lakosra számítva fejenként 150 ezer forint európai uniós fejlesztési támogatást akar kifizetni idén a kormány, lendületet adva ezzel a gazdasági növekedésnek. Az irányító intézményrendszer a jövőben jelentősen átalakul: a fejlesztési ügynökségtől a tárcákhoz kerülnek a projektek.
Fővárosi kiárusítás: viszlát Főgáz és Főtáv?
Már az idén várhatóan 40 milliárd forint saját erőre van szüksége a fővárosnak azokhoz az előkészített, vagy már folyamatban lévő beruházásokhoz, amelyekhez európai uniós támogatást igényeltek - közölte Steiner Pál, a Budapest Fejlesztési Tanács elnöke, miniszterelnöki megbízott.