Erasmus cikkek
Magyarország visszairatkozott a diktatúrák közé
Az oktatás és a kutatás szabadsága Magyarországon ma ugyanott tart, mint a Kádár-rendszer idején.
Plusz 100 millió euró jut kutatási programokra
Az Európai Bizottság javaslatot tett arra, hogy az EU 100 millió euróval növelje két kiemelt jelentőségű és rendkívül népszerű uniós program, a Horizont 2020 és az Erasmus+ idei költségvetését.
Elfogadták az 2018-as költségvetést - több pénz a fiatalokra, biztonságra, növekedésre
Az EP nyomására a jövő évi büdzséből több pénz jut a fiatalok és kisvállalkozások támogatására, kutatás-fejlesztésre és az Erasmus programra is.
Sikersztori a vállalkozói ösztöndíj
Az Európai Parlament elkötelezett az „Erasmus - fiatal vállalkozóknak” című program folytatása mellett, mert az nemcsak az egyik legfontosabb uniós értéket, a tudás szabad áramlását ülteti át a gyakorlatba, de rendkívül hasznos a frissen indult kkv-k számára.
Mennyit ér a külföldi ösztöndíj az álláspiacon?
Az Erasmus hallgatók rövidebb idő alatt találnak állást, a munka megkezdése után pedig könnyebben veszik a kihívásokat - mutatta ki egy európai szintű tanulmány. A HR szakember szerint viszont a külföldi tapasztalat még nem minden, és akad olyan cég, amely akár hátránynak is tekintheti. A HR Portál cikkéből az is kiderül, mit gondolnak a külföldön eltöltött idő tanulságairól, és a szakmai fejlődés lehetőségeiről az egykori Erasmus ösztöndíjasok.
Így is lehet: egymástól tanulnak a vállalkozások
Több mint kétezren jelentkeztek az Erasmus Fiatal Vállalkozóknak programra, melytől a Bizottság azt reméli, hogy hasonló sikereket fog elérni, mint a mintájául szolgáló tanulmányi ösztöndíjprogram. A kereslet és a kínálat közötti egyenlőtlenséget jelzi, hogy eddig mindösszesen hatszázan találtak fogadószervezetet.
Csak minden 100. jelentkező volt magyar
Az Európai Unió huszonhét tagállamából - látogatóként vagy befogadóként - eddig ezerkétszáz vállalkozó pályázott az Európai Bizottság által februárban meghirdetett "Erasmus fiatal vállalkozóknak" csereprogramra - közölte a programot Magyarországon koordináló ITD Hungary
"Én egy magyar cégnél tanultam a szakma alapjait"
Száz európai cég utazásával megkezdődött az Európai Bizottság vállalkozásoknak indított csereprogramja. Magyar részről egyelőre egy-egy haltenyésztő, pályázatíró, élelmiszeripari és informatikai fiatal cég vezetője utazik külföldre, hogy minél többet tanuljon egy hasonló területen működő, tapasztaltabb európai vállalkozástól. Ősztől a magyar cégek is fogadnak kezdő vállalkozásokat más európai országokból.
A kezdő külföldön tanulhat, a tapasztalt itthon taníthat
2009. február 19-től csereprogramban vehetnek részt a fiatal európai vállalkozások. Az "Erasmus Fiatal Vállalkozóknak" program keretében az utóbbi három évben indított magyar cégeknek egy hasonló profilú, de már tapasztalt európai vállalkozásnál lesz lehetőségük eltölteni maximum fél évet, a tapasztalt magyar vállalkozások pedig új, európai vállalkozást fogadhatnak.