Cofidis cikkek
Mintegy 100 ezer forintot szánnak a magyarok az idei karácsonyra
61-ről 70 százalékra növekedett az ajándékozási kedv.
Soha nem látott nagyságú személyi hitelek kaphatók, igaz, nem olcsón
Már lakáshitelnyi személyi kölcsönökkel bombázzák a bankok az ügyfeleket.
Kiderült, mire gyűjtenek idén a magyarok
A magyarok 63 százalékának vannak olyan céljai az idei évre, amihez nagyobb anyagi forrás szükséges, a legtöbbet utazásra adnák ki.
Mentőöv közeleg a kiskereskedelemnek, az ünnepi koszton nem hajlandók spórolni a magyarok
Se kisebb karácsonyfa, se kisebb ünnepi asztal.
Minden második magyar előre készül a fűtési szezonra
Átlagosan 124 ezer forinttal több fűtési költségre számítanak a magyarok.
Akcióvadászok lettek a magyarok
Cofidis: a magyarok közül tízből négyen gyűjtenek a nyaralásra.
Új kereskedelmi igazgató a Cofidisnél
Annus Norbert 2023 márciusában csatlakozott a Cofidis Igazgatóságához mint kereskedelmi területért felelős Igazgatósági Tag.
Az elszálló energiaárak miatt tovább spórolnának a magyarok
A magyar háztartások 40 százaléka tervez energiatakarékossági beruházásokat.
Borult az autólízing-piac
A Cofidis piacvezető lett a lakossági használtautó-finanszírozásban.
Idén kevesebb pénzből próbáljuk megúszni a karácsonyt
Karácsonyi ünnepi kiadásokra százezer forintot terveznek költeni átlagosan a magyarok idén, ebből 47 500 forintot szánnak ajándékra.
Spórolni kezdtek a magyarok, de van, amiről nem mondanának le
A magyarok közel 60 százaléka számít ősszel magasabb áram- és gázszámlára, miközben egy átlagos jövedelmű háztartás csupán havi 3-3 ezer forintot tudna erre pluszban kigazdálkodni. Konyhapénz tekintetében havonta mintegy 100 ezer forintos növekedéssel számolnak a háztartások, ha továbbra is az eddig megszokott termékeket szeretnék a kosarukba tenni – derült ki a Cofidis Hitel Monitor reprezentatív kutatásából.
Idén nem lesz fényűző a karácsony
A koronavírus járvány gazdasági hatásai az idei ünnepeken is nyomot hagynak. A lakosság nagy része nem tervez a tavalyinál fényűzőbb karácsonyt. Minden második magyar ugyanannyit tervez költeni, mint 2020-ban, 26 százalék pedig idén még kevesebbet tud az ünnepekre fordítani. Ők leginkább romló anyagi helyzetük miatt tesznek így – derült ki a Cofidis Hitel Monitor legfrissebb reprezentatív kutatásából.
Ez nem jött össze? Nem úgy élnek a magyarok, ahogyan 10 éve eltervezték
A lakosság felének tíz éve sem volt és most sincs megtakarítása, a személyi kölcsönök összege folyamatosan emelkedik, a nők anyagi helyzete pedig látványosan rosszabb, mint a férfiaké. Míg a digitalizáció terén nagy volt az előrelépés az elmúlt évtizedben, a pénzügyeink nem a várakozásoknak megfelelően alakultak – derült ki a Cofidis Hitel Monitor reprezentatív, jubileumi kutatásából.
Van, amiben nagyon megváltoztak a magyarok a járvány miatt
Megfontoltabban költenek a magyarok és harmaduk hajlandó nagyobb befektetését is elhalasztani, a hiteleit ugyanakkor a többség tovább fizeti - derül ki a Cofidis legfrissebb, májusban készült reprezentatív kutatásából.
Még mindig félünk az ismeretlentől
A magyarok nagy többségnek (80%) a fintech, mint fogalom még mindig ismeretlen, viszont sokan hallottak az olyan megoldásokról, mint a mobilos fizetés (57%), videós azonosítás (41%) vagy virtuális pénzzel, pl. bitcoinnal történő fizetés (39%). A legújabb pénzügyi informatikai technológiákra a többség nyitott (57%), de még kevesen használják azokat a mindennapok során (17%) - derül ki a Cofidis Hitel Monitor friss adataiból.
Kevésbé félünk a hitelektől
A 18-69 éves korosztály közel harmada gondolja úgy, hogy lehet okosan hitelt felvenni, illetve, hogy korrekt feltételeket kínáló pénzintézet esetén nem kell tartani a kölcsön felvételétől - derült ki a Cofidis Hitel Monitor harmadik negyedéves elemzéséből.
Egyre kevesebben vásárolnának hitelből
A 18-69 éves lakosság 34%-a tervez nagy értékű beruházást. Leginkább a magasabb végzettségűek, illetve a fővárosban élő, az átlagnál jobb anyagi helyzetűek terveznek nagyösszegű vásárlást a következő negyedévben. Az elmúlt években a „hitel-ellenesek” aránya folyamatosan nő, de még így is a lakosság több, mint fele „hitel kedvelő, vagy elfogadó” - derül ki a Cofidis Hitel Monitor első negyedéves felméréséből.