ásványvíz cikkek
Általános kupakoffenzívát indít az Európai Unió, jövőre másképp isszuk a tejet
Európai Uniós előírás kötelezi az italgyártókat az új kupakok bevezetésére.
Két év alatt majd 20 milliárd forintot fektetett be a Coca-Cola a magyar ásványvízbe
Idén öt százalékkal több ásványvíz gyártását tervezi a Coca-Cola HBC Magyarország.
Az ásványvízpiacon tör előre a MOL
100 százalékban újrahasznosított PET-palackban, szénsavas és mentes változatban, két kiszerelésben lehet mostantól megvásárolni a MOL új ásványvízmárkáját, a Fonte Naturát. A jégkorszakból származó, kiemelkedő minőségű vizet a Somogy megyei Somogyváron palackozzák.
A Coca-Cola levegőből kivont szén-dioxidot rak az ásványvízbe
A szén-dioxid nemcsak környezetszennyező, üvegházhatású gáz, hanem a termelésben használható erőforrás is, hiszen beépíthető termékekbe. A felhasználási módoknak csak egyike a szénsavas ásványvízbe juttatása. Dolgoznak már be CO2-t matracokba és téglákba is.
Olcsó és jó minőségű, mégsem becsüljük meg
Nagy a fizetési hajlandóság az ivóvízre, hiszen száz-kétszáz forintért is megvesszük az ásványvíz literét, s ezzel pont a fejlesztésre fordítandó pénzek tűnnek a vízközműszolgáltatóktól, az infrastruktúra pedig közben egyre avul, derült ki a Piac & Profit által rendezett Magyar Fenntarthatósági Csúcson.
Károsak egészségünknek a poliészter ruhák
Az 1970-es évek óta nő a poliésztergyártás, s ezzel együtt a tengerekben és folyókba lerakódó műanyag mikrorost-mennyiség, amit aztán elfogyasztunk az ivóvizünkkel vagy éppen a tengeri sóval.
Emberi fogyasztásra alkalmatlan ásványvizet talált a Nébih
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal elrendelte a 2019.11.25. minőség-megőrzési idejű San Benedetto Oligominerale Naturale megnevezésű, 1,0 literes PET palackos kiszerelésű ásványvíz forgalomból történő kivonását.
Minden évben nagy biznisz a kánikula
Kiugróan megnőtt az ásványvizek forgalma a hőség miatt, de az átlagosnál jóval több fogy jégkrémből, sörből és üdítőből is az MTI-t tájékoztató áruházláncok szerint.
Belefulladunk a műanyaghulladékba
A PET-palackokból eredő plasztikszemét felhalmozódása a tengerekben éppolyan súlyos környezeti válsággá válik, mint a klímaváltozás. 2050-re az óceánok súly szerint több műanyagot fognak tartalmazni, mint halat. A halak megeszik a plasztikot, mi pedig a halakat.
Jó időszak ez az üdítőgyártóknak
A nagy meleg mindig kedvezően hat az alkoholmentes italok keresletére, ekkor a fogyasztás egyharmadával is megemelkedik – közölte a Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség titkára hétfőn az MTI megkeresésére.