Az USA és az EU viszonya
Kamala Harris, az amerikai alelnök, viszonylag kevéssé ismert az Európai Unió vezetői körében, és kampányának eddigi szakaszában nem sok konkrétum derült ki elképzeléseiről. Az EU egyes részei számára azonban Harris győzelme kedvezőbb lehet, mint Donald Trump második elnöksége. Az uniós várakozások szerint Harris külpolitikai irányvonala alapvetően a Biden-adminisztráció politikáját követné. Ez azt jelentené, hogy Harris folytatná Ukrajna támogatását, és biztosítaná az Egyesült Államok elköteleződését a NATO irányában.
Gazdaságpolitikájával kapcsolatban azonban kedvezőtlenebb kilátások vannak. Harris várhatóan a hazai termelés és a csúcstechnológiák állami támogatásának növelésére törekedne, ami protekcionista intézkedéseket is magában foglalhat.
Donald Trump visszatérése az elnökségbe jelentős feszültségeket okozhat az EU-val folytatott kereskedelemben. Trump folyamatosan bírálta az EU-t, és a kereskedelmi kapcsolatok jelentős romlására számítanak Brüsszelben. Az EU-nak tartania kell attól, hogy Trump alatt csökken Ukrajna támogatása és változás következik be az USA NATO-szerepvállalásában. Trump protekcionista gazdaságpolitikája még szigorúbb lehet, mint az első elnöksége alatt, ami további vámokat és kereskedelmi korlátozásokat eredményezhet.
A magyar-amerikai kapcsolatok alakulása a választás után
A magyar kormány viszonya kifejezetten hűvös a hivatalban lévő demokrata kormányzattal, és nyíltan Trump visszatérését támogatja, remélve, hogy a kétoldalú kapcsolatok a Trump-elnökség alatt megszokott szintre emelkednek.