A borúlátás minden bizonnyal gazdasági természetű, de valószínűleg nem egyszerűen a háztartások megélhetési problémáiból következik - áll a Medián internetes oldalán közzétett elemzésben. A kutatás szerint a januári adatokkal megegyezően az emberek 68 százaléka gondolja úgy, hogy az elkövetkező egy évben romlani fog a háztartásuk anyagi helyzete, az ország gazdasági helyzetét illetően azonban egy hónap alatt 59-ről 64 százalékra nőtt a pesszimisták aránya.
A február 2-a és 6-a között 1.200 fő megkérdezésével végzett kutatás szerint "a romló közhangulatban stabilizálódott a Fidesz tetemes előnye az MSZP előtt". Az ellenzéki párt támogatottsága a tavaly év végi politikai válság idején jelentősen visszaesett, januárban azonban újra a teljes népesség 37 százaléka szavazott volna a Fideszre.
Ugyanilyen arány alakult ki most februárban, és az MSZP támogatottsága is csak egy százalékponttal csökkent, ami természetesen statisztikailag nem szignifikáns változás. Jelentősen visszaesett viszont az MSZP-szimpatizánsok részvételi hajlandósága, így a választani tudó "biztos" szavazók körében igencsak szélesre nyílt a két nagy párt támogatottságát kifejező olló.
A politikusok népszerűségi listáját továbbra is a köztársasági elnök vezeti, néhány ellenzéki politikus megítélése a statisztikai hibahatárnál kisebb, néhány kormánypártié annál nagyobb mértékben csökkent.
A Medián érdekességként megemlíti, hogy 76 százalékos ismertségével bekerült a 20 legismertebb politikus közé Molnár Lajos egészségügyi miniszter, aki 13 százalékos népszerűségi mutatójával messze a legkevésbé kedvelt politikusnak számít.
A miniszter népszerűségi mutatójával még így sem döntötte meg a Medián által mért népszerűtlenségi rekordot. Ezt továbbra is Bokros Lajos tartja, akit 1995 októberében az őt ismerők kilenc százaléka látott volna szívesen "fontos politikai szerepben".