Az Országos Választási Iroda (OVI) tájékoztatása szerint eddig mintegy 2600-an jelentkeztek külképviseleti szavazásra. A választás napján külföldön tartózkodó választópolgárok a Magyar Köztársaság nagykövetségein és főkonzulátusain akkor szavazhatnak, ha a helyi jegyzőnél jelentkeztek a külképviseleti névjegyzékbe. Összesen száz magyar külképviseleten adhatják le a választópolgárok voksukat, így például Kenyában, Kazahsztánban, Japánban vagy éppen Mexikóban.
A névjegyzékbe vételt személyesen vagy meghatalmazottja útján kérheti a választópolgár a lakcíme szerinti helyi választási iroda vezetőjétől (a település jegyzőjétől). A kérelmet ajánlott levélben is be lehet nyújtani úgy, hogy az május 22-ig megérkezzen a helyi választási irodába. A külképviseleti névjegyzékbe vételhez szükséges nyomtatvány megtalálható az OVI honlapján, elektronikusan kitölthető formátumban.
A választópolgár a külképviseleti névjegyzékbe történt felvételét követően meggondolhatja magát, így ha mégis Magyarországon szeretne szavazni, ugyancsak május 22-ig kérheti, hogy töröljék a külképviseleti névjegyzékből és vegyék vissza a lakóhelye szerinti szavazókörbe. Lehetőség van arra is, hogy az a választópolgár, aki már jelentkezett a külképviseleti névjegyzékbe, megváltoztassa külföldi szavazásának helyszínét.
A külképviseletek címei és az ottani szavazás ideje szintén megtekinthető az OVI ezen oldalán. A külképviseleteken általában június 7-én, helyi idő szerint 6 és 19 óra között lehet szavazni, kivéve az amerikai kontinenst, ahol egy nappal korábban, június 6-án szavazhatnak.
A külképviseleti szavazás költsége az OVI tájékoztatása szerint megközelítőleg 100 millió forint.
Péntekig el kell döntenünk, hol fogunk szavazni
2009. május 22-én 16 óráig kérhetik a külképviseleti névjegyzékbe vételüket azok a választójoggal rendelkező magyar állampolgárok, akik a június 7-én esedékes EP-választáson nem tartózkodnak Magyarországon.
Tíz előtt nem lesz eredmény
Az Európai Unió 27 tagállamából 19-ben - köztük Magyarországon is - június 7-én, vasárnap választják meg az európai parlamenti (EP) tagjait. Két országban - Csehországban és Olaszországban - két napon át tart majd a voksolás. Az EU országaiban június 4-e és 7-e között választják meg az EP új tagjait a következő öt évre, a tagállamok saját maguk választhattak a négy nap közül. Sólyom László államfő március 26-án tűzte ki a magyarországi európai parlamenti választást június 7-ére, vasárnapra. Az unió előírása szerint addig nem lehet előzetes eredményt közzétenni, amíg minden szavazókört be nem zárnak, ezért Magyarországon is meg kell várni, amíg bezárnak a lengyelországi, este 10-ig nyitva tartó szavazóhelyiségek.
Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák
A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos
Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet
A két ország újabb listán ver minket.

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban
Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek.