A Fővárosi Közgyűlés elfogadta a a játékok rendezésének megpályáztatását előkészítő törvénytervezetet, valamint a fővárosi frakciók képviselői ellenszavazat és tartózkodás nélkül támogatták az olimpiai helyszínek alkalmasságáról szóló hatásvizsgálatot. A döntést követően közös dokumentumot írtak alá az olimpia megrendezésének szándékáról.
Demszky Gábor főpolgármester, amikor bemutatta a sajtótájékoztató résztvevőit, megjegyezte: a fővárosi közgyűlés történetében nem volt még példa arra, hogy a főpolgármester, a főpolgármester-helyettesek és mindegyik közgyűlési frakció vezetője együtt tartott volna sajtótájékoztatót. Demszky szerin tsem ez a döntés, sem a törvény, ha elfogadják, nem kényszer és nem is teremt kényszerhelyzetet, fontos infrastrukturális beruházásokkal és szervezéssel a pályázati lehetőség megteremtése a cél 2011-ig (ekkor kell benyújtani az olimpiai pályázatot). "Addigra kiderül, hol tartunk, most az a fontos, hogy esélyt teremtsünk arra, hogy legyen miről dönteni 2011-ben." - mondta a főpolgármester.
Schmitt Pál is
Szalay-Berzeviczy Attila BOM-elnök azt hangsúlyozta, hogy a mostani válság esély is, a leküzdéséhez eltökéltség kell, és a budapesti olimpia olyan cél, ami ezt erősítheti. Fölolvasta Schmitt Pál levelét is, amelyben a MOB-elnök kijelenti: "...bizakodással követem a Budapesti Olimpia megrendezéséért, illetve a megrendezés jogának megszerzéséért tett közös erőfeszítéseket. A MOB már több alkalommal hozott közgyűlési, egyhangú határozatot arról, hogy a Magyarországon megrendezendő olimpiai játékok gondolatát messzemenően támogatja, és kész együttműködni a Főváros és a Kormány illetékeseivel."
Tarlós István Fidesz-frakcióvezető azt mondta: "Budapest kiéhezett a valódi együttműködésre." Tarlós szerint "az ellenzék minden támogatást megad, hosszabb távon is." Érdekességként megemlítette, hogy az utóbbi évtizedben Budapesten négyszer annyi sikeres nemzetközi sportrendezvény volt, mint Londonban.
Szigeteken
"Dunai szigetek olimpiája" - ezt a nevet adták a szakértők javaslatuknak, amely alapvetően három térségben helyezné el a játékok színhelyeit: délen a Csepel-sziget csúcsánál, a Ráckevei-Duna-ág mentén, kiegészülve a Kopaszi-gát térségével és a hárosi Duna-parttal.
Csepel lenne az olimpia központja, itt magasodna a fő stadion, az olimpiai falu, a médiaközpont, az úszócentrum és számos sportági versenycsarnok. Északon a Duna szigeteire (Népsziget - kisebb sportcsarnokok, Óbudai-sziget - néhány szabadtéri sportág, Margitsziget - öttusa) és a volt gázgyár területére építve, keleten pedig a Hungária gyűrűre felfűzött helyszínek (Városliget - triatlon, Laposdűlő - gyeplabda, Népliget - kerékpár), továbbá az FTC-stadion, és a Puskás Ferenc Stadion láncolatával számolva alakulnának ki az ötkarikás játékok helyszínei - írta a kezdeményezés részleteit ismertetve a Népszabadság.