A hazai kkv szektor tulajdonosai és vezetői sokat dolgoznak azért, hogy az általuk vezetett cégek eredményesen működjenek, maguknak, családjuknak és munkavállalóiknak stabil megélhetést biztosítsanak. Mindeközben igyekeznek megfelelni az újfajta gyereknevelési módszereknek is. Sok esetben szakítanak a saját gyermekkorukban megtapasztalt szülői mintával, és az új szabadabb elvű nevelést követik a saját családjukon belül.
Az információs társadalom, a számtalan gyerekcsatorna, a számítógépes játékok azonban komoly ellenfelei a családi közösségek kialakulásának. Míg régen adott volt, hogy este a család együtt legyen, ma már ahányan vannak szinte annyi féle kütyüvel, internetes oldallal, vagy tv csatornával foglalatoskodnak az egymással töltött idő helyett. Vagyis a közös játék visszahozása a mindennapi életünkbe a társadalmi felelősségvállalás egy fontos eleme lehet.
A játék nem csak szórakozás, hanem oktató eszköz is. Korunk legsikeresebb társasjátékai valójában annak köszönhetik sikerüket, hogy kitűnően modelleznek az életben működő elveket, struktúrákat, élethelyzeteket. Legyen az szelektív hulladékgyűjtés, vagy nyelvtanulás, vagy személyiségfejlődés. Így ma már barátságos, játékos formában is történhet gyermekeink fejlődésének támogatása, segítése, nevelése.
A 70-es években megtapasztalt hagyományos apai és anyai szerepek is összemosódnak, hiszen napjainkban az anyák sikeres társadalmi helytállása, az anyagi feltételek megteremtésében és a cégvezetésben való aktív részvétele folyamatosan egyenlíti ki a korábbi eltéréseket. Gyermekeinknek hamar felnőnek és a velük „el nem töltött időt” nem tudjuk később bepótolni, másrészt minden oktatási szakember egyetért azzal, hogy a jól megválasztott közös játékok - amik a készítők
szándéka szerint kiegészítői a kertben, erdőben, réten, vagy akár az utcán végzett játékoknak - nagyon is fontosak lehetnek a gyermekek későbbi életében, az iskolás és a későbbi fiatal felnőtt korban. Gyermekeink a közös játékokon keresztül ismerik meg az őket körülvevő világot, az emberi környezetet, ezeken keresztül érhetik meg átfogóbban a társas kapcsolatokat és sajátíthatják el a megfelelő viselkedési normákat.
A Játék Napja mozgalom alapítói ezért is nagyon fontosnak tartják, hogy az emberek elfoglaltságaik és hétköznapi gondjaik között fordítsanak időt a gyermekeikre, akikben életük legnagyobb „hozzáadott értékét” tudják megteremteni. Támogassa jelenlétével, játékával a Játék Napja mozgalmat. Ha elegen játszanak december 21- ig, a világ megmenekül. Mentsük meg játékkal a világot. Azt a világot, amelyben élünk, s amit átadunk majd gyermekeinknek.
Játszunk együtt szeretteinkkel, családunkkal a mozgalomban, mely december 21-ig tart!
A mozgalom támogatói : Egri János, Mészáros Árpád, Kowalsky, Fankadeli, Várkonyi Attila, és még sokan mások… Minden résztvevőt, különleges játékpedagógiai oktatás, számos játék, a világ legsikeresebb magyar fejlesztésű táblás társasjátéka, ajándékok és értékes nyeremények, valamint a közös játék élménye vár.