A jövő vállalata számára az egyedüli versenyelőny az, ha vezetői gyorsabban tanulnak versenytársaiknál" (Arie de Guus, Royal Dutch Schell)
A szekciókra osztott műhelytalálkozó baráti hangulatú. A közösségi tanulás a tagok és vendégek közös tudásmegosztásának szellemében változatos témákat dolgoz fel, ahol érdekes projektekkel és módszerekkel találkozhatunk. Íme néhány a kínálatból kiemelten a magyar vonatkozású műhelyelőadások, beszélgetések.
A konferencia társszervezőjeként a SoL Magyarország munkatársai két programmal is megjelennek: május 16-án 09:30-kor a gondolatok megosztására alkalmat adó "world café" módszerrel Ruzsa Ágota az alapítvány elnöke vezeti a Fenntartható tanulás előmozdítása (Fostering Sustainable Learning) című plenáris munkát. 11:45-től szekciót tartunk A Mission Possible! Etikus és sikeres üzlet a fenntartható világért (Ethical and Successful Business for a Sustainable World) témakörben.
A rendezvényt olyan témák és előadók teszik érdekessé, mint Kisminhok Gábor a Corvinus egyetemről mLearning előadása, a Desmond Keegan vezette "A mobil technológiák szerepe az élethosszig tartó tanulásban" vagy Mark Howden Az állami befektetések gazdasági fejlődésre gyakorolt hatása és a fenntartható közösségek vagy Ulrich Schweiker A nemzetek, mint tanuló közösségek - magyar példával alátámasztva .
A szakmai program 8:45-től 17:45-ig, illetve 17:30-ig tart, a műhelyelőadások között 20-30 perces kávé és ebédszünetekkel, elegendő időt hagyva a résztvevők közötti diskurzusra is. Az első napon 19:30-kor egy közös gála-vacsorával zárul a program.
A konferencia részvételi díja 499 Euro, amely a hazai SoL partnerszervezetek számára - más rendezvényeinkhez hasonlóan - kedvezményes, és most az ECLO tagokra érvényes részvételi díjat tudjuk biztosítani, így 399 Euro-s áron vehetnek részt a két napos rendezvényen és egyben 100 euro-ért a hazai SOL éves e-tagságot biztosítják.
A részletes programért és a jelentkezésért kérjük, látogasson el a www.eclo.org honlapra!
A nemzetközi, európai szintű szervezet. 1992 óta működik és számos európai vállalatot, kutatóintézetet, egyetemet és területi alapú szervezetet tömörít magába. Olyan cégeket, szervezeteket, amelyek felismerték a közös tanulásban rejlő versenyelőnyöket, s ezért tudásuk megosztására és új tudás teremtésére törekszenek. Jövőteremtő, alkotó és demokratikus együttműködésre építő tudásban hisznek, melynek egyik alapvető célja a szervezet saját igényeire méretezett tanulás, képzés, fejlődés.
A Society for Organizational Learning (SoL - Tanuló Szervezetek Társasága) hazai szervezete azért jött létre, hogy különböző szervezetek, vállalatok, kutatók és tanácsadók együttműködését segítse, hogy megosszák és megteremtsék az alapvető szervezeti újításokhoz és változásokhoz szükséges tudást, illetve készségeket, valamint elősegítsék ezek gyakorlati alkalmazását. Célja azon hazai vállalatok és intézmények átalakulásának segítése, akik nyitottak a tudásközpontú, élő-tanuló szervezetek iránt. Mint tapasztalati tanuló közösség valódi üzleti és társadalmi eredményeket kíván létrehozni s egyben új intellektuális tőkét, valamint élő, személyes és szakmai hálózati kapcsolatot alakít ki.