Le kell-e mondania Orbán Viktornak, ha nem nyer Donald Trump?

A kérdés azért vált rém izgalmassá, mert történelemünk során még soha senki nem kötözte ennyire Magyarország sorsát, az amerikai elnökválasztás eredményéhez, mint Orbán Viktor. Miközben az sem világos, hogy egyáltalán mi közünk az egészhez?

Ha Trump nem nyer, akkor Orbán Viktor sakk-mattot kap. Amerikai nyomásgyakorlás nélkül az unió nem fogja megnyitni felénk a pénzcsapokat. Az igazi mattot azonban Magyarország kapja. A további eladósodással, az ellenzék ellehetetlenítésével, egy Szuverenitásvédelmi Hivatal nevű fedőcég égisze alatt, majd a választási rendszer újabb csiszolgatásával, ami gyakorlatilag még egy betonkérget jelent az orbáni hatalom gyűlölködő szarkofágján, vagyis megalkotják a leválthatatlan vezér "demokráciáját".

A görög szarkofág kőből készült koporsó (szarkofágosz litosz), melyben a test elporlad.

A címben feltett kérdés természetesen költői. Orbán Viktor magától sosem fog lemondani. Az utolsó pillanatig foggal-körömmel küzd a hatalomért. Valószínűleg már nem sokan emlékeznek arra az időszakra, amikor az első Orbán-kormány parlamenti többsége gyakorlatilag elfogyott, mégis addig ügyeskedett a Fidesz vezére, amíg a választásokig kihúzta kabinetjével. Kár, hogy a demokrácia elvileg politikai váltógazdaságot jelent, na jelenleg pont ez szünetel.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo