z Rövidesen a Fővárosi Közgyűlés elé kerül az Orczy-kert kerületi szabályozási terve, amelyet a főváros Várostervezési és Városképvédelmi bizottsága már elfogadott. A tervdokumentum azokat a feladatokat tartalmazza, melyek során a területen lévő, oda nem illő létesítményeket (raktárak, üzletek, gépkocsitárolók) kitelepítik, majd helyüket fejlesztik. A jelentős tőkét igénylő beruházás négy fő célra összpontosít: a műemlékpark együttes rekonstrukciója, a pihenésre, sportolásra alkalmas ún. rekreációs, kulturális-, valamint közművelődést és ismeretterjesztést segítő létesítményközpontok kialakítása.
A tervek szerint 2006 elején kezdődhetnek el a munkálatok, melynek eredményeként 2008-ra elkészülhet a területen egy új közpark, majd a rekonstrukció folytatódhat a további, említett kulturális és sportcélú fejlesztésekkel. Az elképzelések alapján helyet kapnak a területen különféle kiszolgáló-létesítmények is, mint például kerthelyiséges éttermek, mélygarázs, sportpálya, és egy nagy befogadóképességű tornacsarnok. Felújítják, és csónakázótóvá építik át a halastavat, lovaspályát alakítanak ki, és teljesen megújul a szabadtéri színpad is. Emellett a tervezett kulturális és szabadidőközpontban számos kiállítótermet alakítanak ki, egy jelentős kertrész díszkert jellegű kialakítása pedig jó hátteret nyújthat majd a szabadtéri képzőművészeti kiállításoknak és egyéb rendezvényeknek.
#page#
A nagyszabású fejlesztések megvalósulásával 4-5 éven belül Budapest második Városligete válhat a Nagyvárad tér és a Klinikák között elterülő 11 hektáros kertből.
A jelenleg erősen lepusztult terület teljes, kalkulált átalakítási és felújítási költsége 45-50 milliárd forint között mozog. A munkálatok első ütemében a kert egy részén található, korábbi BKV-buszgarázs erősen szennyezett talaját is ki kell cserélni: a területrevitalizáció mintegy 2,4 milliárd forintba kerül. Ezt követően megkezdődhet a kert teljes átépítése és újraparkosítása. Az új park kialakítása közel 15 milliárd forintot emészt fel. Mivel azonban ennek terve szerepel a főváros középtávú fejlesztési tervében, a Podmaniczky-programban, valamint a II. Nemzeti Fejlesztési Tervben, így az állami és befektetői tőke mellett uniós forrásokkal is számol a két önkormányzat.