A tanulmány adatai szerint a többletmunka okán a férfiak kevesebb időt töltenek a háztartás körüli teendőkkel és a családi elfoglaltságokkal is. "Ez nem könnyíti meg azon férfiak és nők helyzetét, akik össze akarják egyeztetni a családot a karrierrel. Ráadásul egyre több irodalmi adat bizonyítja, hogy a munkaórák számának növekedése nem vezet automatikusan a termelékenység és a hatékonyság emelkedéséhez, nem feltétlenül elégíti ki a munkaadó igényeit, ám potenciálisan káros az alkalmazott egészségére" - mondta el Patricia van Echtelt kutatásvezető, a hollandiai Társadalomkutató Intézet munkatársa.
Tanulmányok szerint a munka és a pénz vezető ok a stressz kialakulásában, a munkahelyi stressz és számos egészségügyi probléma kapcsolatáról már több jelentés szólt. Mostani megállapításaikat 1000 munkavállaló férfi és nő kikérdezésére alapozták a kutatók. A férfiak 69, a nők 42 százaléka túlórázott, előbbiek átlagosan heti hét, utóbbiak heti öt órát. A nők viszont a nem fizetett háztartási munkából vállaltak többet. "Még ha megosztják is a partnerek a családi munkát, a férfiak akkor is gyakran feleségüknek való "segítésként" jellemzik hozzájárulásukat, annak érzése nélkül, hogy az alapvető felelősség az övék" - írták a szerzők tanulmányukban.
A trend más országokra is érvényes. Az amerikai munkavállalók 9 százaléka mondta 1983-ban, hogy heti ötven óránál többet dolgozik, 2002-re pedig már 12 százalékra növekedett ez az arány. A statisztikai felmérésben megkérdezettek közül a férfiak 17 százaléka, míg a nők 7 százaléka tartozott ebbe a körbe.