Vargáné Jandrasits Ildikó, az OTP Bank Cafeteria üzletágvezetője az eddigi tapasztalatokról nyilatkozott: „Az elmúlt két évben azt tapasztaltuk, hogy sokan egy késői, májusi kikapcsolódásra tartogatták lejáró juttatásaik felhasználását, ez jellemzően a pünkösdi hosszú hétvége volt. Az idei évben a pünkösdi időszak már júniusra esik, így ez a lehetőség idén nem áll a kártyabirtokosok rendelkezésére. Jó tudni, hogy, akinek nincs lehetősége a következő két hétben hosszabb pihenőre menni, az akár nyári vakációjának szállását is előre lefoglalhatja az OTP SZÉP kártyás juttatásainak terhére”.
A legnagyobb kártyakibocsátó, az OTP Bank tapasztalatai szerint a lakosság körében továbbra is a vendéglátás alszámla a legnépszerűbb, hiszen erre kérték a munkáltatóiktól a feltöltések több mint kétharmadát. Az elmúlt két év költési adatait vizsgálva, ezt a zsebet használják leggyakrabban az OTP SZÉP kártyabirtokosok. Ezt a megállapítást jól szemlélteti, hogy a vendéglátás alszámlán található lejáró juttatások több mint 98 százalékát már fel is használták.
Az OTP Banknál 1,9 milliárd forint 2015-ös, idén május végén lejáró összeg vár elköltésre mintegy 168 ezer munkavállaló kártyáján. Az OTP SZÉP-kártya birtokosai a 2015-ös, 69,6 milliárd forint feltöltés 97 százalékát elsősorban étkezésre és pihenésre használták fel - tájékoztattak.
Az MKB Bank adatai szerint 383 millió forint vár még felhasználásra a 2015-ben nyújtott 12,5 milliárd forint munkáltatói juttatásból, ami az eredeti keret 3 százaléka. Mintegy 31 700 munkavállalónak van május 31-ig lejáró egyenlege - írja az MTI.
A K&H Bank tájékoztatása szerint a 2015-ben feltöltött összeg kevesebb mint 1 százaléka van még a kártyákon.
A BDO Magyarország könyvvizsgáló és tanácsadócég összesítése szerint Magyarországon ma mintegy 14 ezer szálláshelyen, több mint 21 ezer vendéglátóhelyen és 17 ezer rekreációs helyen fogadják el fizetőeszközként a SZÉP-kártyát.
A fel nem használt pénzek automatikusan visszakerülnek a befizető munkáltatók bankszámláira.