Hatalmas a különbség az agresszió és a háború között, vajon melyik folyik Ukrajnában?

A béke politikai termék. Mind minden terméknek, legyen az fizikai valóságában létező, vagy virtuális, ára van. A békét, mint politikai terméket szerződések formájában politikusok állítják elő.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ha a béke politikai termék, akkor annak megteremtője a politika, ami Kossuth Lajos szerint nem más, mint az egzigenciák, vagyis az érdekek egyeztetésének tudománya. Érdekeket egyeztetni pedig csak úgy lehet, ha érdekeink bizonyos részéről önként lemondunk. Ez lenne a béke ára. A békét az árazza be, hogy annak érdekében miről és mikről kell lemondanunk.

Léteznek az egyik fél által kierőszakolt békék. Ezek nem tartósak. Ilyeneket agresszorok erőszakolnak ki. Árát, ami általában a szabadság teljes vagy részleges feladása, mindig a vesztes fizeti. A kierőszakolt béke sohasem tartós, hiszen magában hordozza az erőszak feszültségét.

Szomszédunkban nem háború, hanem katonai agresszió folyik, mert például elmaradt a hadüzenet. Sőt, a hatóságok megtiltották, hogy az Ukrajna elleni támadással kapcsolatban a polgárok és a sajtótermékek a háború vagy az invázió szót használják. Ukrajnában a hivatalos álláspont szerint különleges hadműveletek folynak. Békét vagy fegyverszünetet háborús felek tudnak kötni. Agresszor és megtámadott, lerohant ország nem a békéről szokott tárgyalni, hanem az agresszió felhagyásáról, a felelősség megállapításáról és az okozott károk helyreállításának módozatairól. Ha az agresszor és az áldozat között az eredeti állapotok helyreállítása nélkül békekötés születik, annak az ára a megtámadott ország szabadsága és függetlensége lesz.

Én nem is háborúzom, hogyan lehetne velem békét kötni?
Én nem is háborúzom, hogyan lehetne velem békét kötni?
Fotó: archív

Viszont a békével szemben, a szabadságot nem lehet beárazni. A béke ára nem lehet a szabadság. A béke ára nem lehet egy állam, az orosz agresszió előtt térdet hajtva Ukrajna szabadsága és függetlensége. Ilyesmi csak az agresszornak, a háborús bűnös Putyinnak juthat eszébe. Ezt a diktátori akaratot az EU-ban csak egy ember, Orbán Viktor támogatja.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo