A jelentkezési lapon kitöltendő mezőket három csoportra lehet osztani - írja a felvi.hu. Az első az azonosításhoz szükséges személyes és az egyéb kötelező adatokat tartalmazza. A második maga a jelentkezés, azaz a megpályázott jelentkezési helyek feltüntetése a kért elbírálási sorrendben. A harmadik csoport a pontszámításhoz szükséges különböző tanulmányi és egyéb eredményeket fedi le: pl. középiskolai eredmények, érettségi eredmények, többletpontokra vonatkozó információk.
Az érettségi eredmények, később megszerzett bizonyítványok a lap kitöltésekor persze még nem állnak rendelkezésre, de nem kell aggódni: július elejéig van idő pótolni. A jelentkezési lapon tehát csak azt kell feltüntetni, amelyeket már dokumentumokkal lehet igazolni (ezek másolatát is a laphoz kell csatolni!). A csatolandó dokumentumok, igazolások megfelelő formai és tartalmi követelményeit részletesen ismertetik a Tájékoztatóban.
Mire figyeljek különösen?
1. Légy naprakész!
Ne korábbi évekből származó - vagy akár az ősszel megjelent, februári képzéseket tartalmazó - felvételi tájékoztatókból, vagy egyéb, nem hivatalos információk alapján jelentkezz! Az egyes eljárásokban meghirdetett jelentkezési lehetőségek változhatnak. A hivatalos információkat csak a 2008. szeptemberi képzéseket tartalmazó Tájékoztató (és adott esetben annak kiegészítése), illetve a felvi.hu honlap tartalmazza.
2. Jól jegyezd meg az iktatószámot!
Minden egyes jelentkezési lap egyedi vonalkóddal és sorszámmal van ellátva. Ezt utóbbi az iktatószám, amelyet írj fel magadnak, hiszen erre az iktatószámra kell majd hivatkoznod minden későbbi ügyintézés során. (Tipp: tanácsos egy külön noteszt, elektronikus mappát nyitni a felvételi kapcsán, ahova minden lényeges információt és adatot el tudsz tenni vagy menteni.)
3. Pontos és olvasható betűkkel töltsd ki a lapot!
A személyes adatok, elérhetőségek pontos, olvasható feltüntetésére nagyon ügyelj. Ezen adatok ugyanis adott esetben nem csak az azonosításodra szolgálhatnak. Például ahhoz, hogy a majdani eredményeidet a felvi.hu-n ellenőrizhesd, a születési dátum szükséges. Az állampolgárság pedig hatással lehet a finanszírozási formákra való jelentkezésre, illetve a felvétel jogosultságának vizsgálatára stb.
4. Adj meg minél több elérhetőséget!
Feltétlenül adj meg egyéb elérhetőségeket is, úgy mint telefonszám és/vagy e-mail cím. Ha gyors egyeztetésre van szükség, jóval hatékonyabban és biztonságosabban meg tudjuk oldani, ha rendelkezésünkre áll legalább egy telefonszám vagy e-mail cím. Utóbbi legyen olyan postafiók címe, amelyet folyamatosan ellenőrzöl és karbantartasz, nem utolsósorban pedig más nem férhet hozzá.
5. Járulj hozzá a mobilos, e-mailes tájékoztatáshoz!
Érdemes hozzájárulnod ahhoz a jelentkezési lapon, hogy a felvételi eljárással kapcsolatban a mobilodra illetve e-mail címedre küldhessünk információkat. Ezek az üzenetek olyan lényegi információkat is tartalmazhatnak, amelyek hatással lehetnek a felvételid sikerességére is!
6. Különösen figyelj a jelentkezési helyek rangsorolására!
Jelentkezési hely alatt a Tájékoztatóban egy sorban feltüntetett információk összességét értjük, amelyek pontosan azonosítják azt a képzést, amelyre jelentkezni kívánsz, ideértve a finanszírozási formától kezdve a munkarendig mindent. Ha több helyre is jelentkezel - márpedig miért ne tennéd, hiszen az eljárási alapdíj rögvest három hely megjelölését engedi -, azokat rangsorolnod kell.
7. Csak azokat írdd a lapra, amit igazolni tudsz!
A középiskolai, illetve érettségi eredmények, valamint a többletpontokra vonatkozó információk esetében csak akkor tüntess fel adatokat, ha az eredményt igazoló dokumentum másolatát már csatolni is tudod a jelentkezési laphoz. Amit később fogsz csak megkapni, fel sem kell tüntetned: elegendő a másolatot eljuttatnod majd hozzánk.