Ez azt jelenti, hogy háborúpártiak Oroszországban találhatóak és nem Európában. Ennek lélektani háttere, hogy az oroszok, a győzelemmel végződött II. világháború óta, úgy tekintenek önmagukra, mint a világ megmentőire a fasizmus rémével szemben. Egy mai vezetőnek elég tehát annyit mondania, hogy Ukrajnát elfoglalták a nácik és a mi dolgunk elűzni őket onnan. Putyin propagandája pont ezt mondja és emiatt az emberek úgy érzik, kötelességük harcba szállni Ukrajnával.
Így nem véletlen, hogy az idősebb korosztályok képviselői nagyobb valószínűséggel támogatják az orosz hadsereg ukrajnai akcióit (a 45 és 54 év közötti válaszadók körében 81 százalék, az 55 és 64 év közöttiek körében 82 százalék, a 65 év felettiek körében 86 százalék), valamint azok, akik megbíznak az orosz hadsereg, a televízió információiban (86 százalék) és azok, akik Putyint elnöki tevékenységét helyeslik (82 százalék).
Az orosz csapatok akcióinak támogatottsága alacsonyabb a fiatalabb korosztályok (24 év alattiak 58 százalék), a YouTube-csatornák nézői (60 százalék) körében. A legalacsonyabb támogatottság azon válaszadók körében, akik helytelenítik Putyin elnöki tevékenységét (28 százalék).
Orbán Viktor béketervét a kormánypropaganda állításaival ellentétben nem Brüsszel akadályozza, az oroszok többsége sem támogatja. A béketárgyalásokat szorgalmazó oroszok száma az 50 százalékot sem éri el. A válaszadók kevesebb mint fele – 48 százalék – mondja, hogy el kellene kezdeni.