Az Országos Választási Bizottság a szavazatok 99.9 százalékos feldogozottsága szerint a Fidesz 1,62 millió (56,37%), az MSZP 502 ezer (17,3%), a Jobbik 427 ezer (14,77%), az MDF 153 ezer (5,3%) szavazatot kapott. Öt százalék alatti eredményt ért el az a Lehet Más a Poltika - Humanista Párt (LMP-HP) 75 ezer vokssal (2,6%), az SZDSZ 62 ezer szavazattal (2,2 %), Munkáspárt 27 ezer szavazattal (0,96%), MCF Roma Összefogás 13 ezer vokssal (0,47%).
A Fidesz a legtöbb szavazatot (68,3%) Vas megyében, a legkevesebbet Budapesten (48,1%) kapta. Az MSZP a legjobb eredményét Budapesten (22,3%), a legrosszabbat Hajdú-Biharban (12,58%) érte el. A Jobbik legjobb eredménye Borsod-Abaúj-Zemplénben (22,88%) volt, a legrosszabb Vas megyében (9.25%) volt. A Lehet Más a Politika 4,89%-kal Budapesten szerepelt a legeredményesebben, legkevesebb szavazatot Szabolcs-Szatmár-Beregben (1,3%) kapta. Az SZDSZ két "szélsőértéke" Budapest (4,47%) és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye (1,03%). A Munkáspárt - arányaiban - legtöbb szavazója Nógrádban (1,89%), legkevesebb Vasban (0,53%) voksolt. Az MCF-Roma Összefogás legjobb eredménye Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében (2,89%), legrosszabb Vas megyében (0,3%) volt.
választás eredménye világos és kétségbevonhatatlan - mondta Sólyom László köztársasági elnök az Országos Választási Központban vasárnap este, az európai parlamenti választás előzetes eredményét bejelentő sajtótájékoztatón. A köztársasági elnök arra kérte a képviselőket, működjenek együtt a magyar nemzeti érdekek érvényesítéséért. Sólyom László megköszönte a választásban részt vevők munkáját.
A szavazatok 99,9 százalékának összeszámlálása után az Európai Parlament magyar képviselői pártonként:
FIDESZ-KDNP (14 mandátum):
1. Dr. Schmitt Pál
2. Dr. Szájer József
3. Gál Kinga
4. Dr. Áder János
5. Dr. Surján László
6. Deutsch Tamás
7. Járóka Livia
8. Schöpflin György
9. Gyürk András
10. Dr. Őry Csaba
11. Glattfelder Béla
12. Kósa Ádám
13. Dr. Hankiss Ágnes
14. Győri Enikő
MSZP (4 mandátum):
1. Dr. Göncz Kinga
2. Herczog Edit
3. Gulyásné Gurmai Zita
4. Dr. Tabajdi Csaba
JOBBIK (3 mandátum):
1. Dr. Morvai Krisztina
2. Balczó Zoltán
3. Szegedi Csanád
MDF (1 mandátum):
1. Dr. Bokros Lajos.
Az MSZP folytatja a kormányzást - jelentette ki Lendvai Ildikó, az MSZP elnöke vasárnap Budapesten. Az ország iránti felelősségtől hajtva folytatják a kormányzást, mert sok feladat van még előttük. Folytatják, mert azt látják, hogy ezt várja az ország - mondta Lendvai Ildikó. Az MSZP elnöke hozzátette: figyelmeztető jel, hogy három mandátumot szerzett a Jobbik.
Korábban még azt jelezték...
Szonda Ipsos választási előrejelzése szerint a választásokon induló, a becslések szerint egy százalék fölötti eredményt elérő pártok listás szavazati arányai: Fidesz-KDNP 67 százalék, MSZP 19 százalék, Jobbik 8 százalék. Az MDF 3, az SZDSZ 2, az LMP 1 százalékra számíthat - derül ki a Szonda Ipsos felméréséből. A cég csütörtök és szombat között kétezer ember személyes megkérdezésével végezte a felmérést.
Mindkét közvélemény-kutató mérte a listavezetők népszerűségét. A Századvég-Forsense felmérésében Schmitt Pál a legnépszerűbb, őt Göncz Kinga követi, a harmadik Szent-Iványi István, a negyedik Morvai Krisztina, a legnépszerűtlenebb pedig Bokros Lajos.
A Szonda-Ipsos szerint is a Fidesz jelöltje, Schmitt Pál a legnépszerűbb 49 ponttal. Az MSZP listavezetője, Göncz Kinga 39, a jobbikos Morvai Krisztina 38, a liberálisoktól Szent-Iványi István 32, Bokros Lajos az MDF részéről 31 pontot kapott. A Szonda-Ipsos szerint a pártok támogatottsága településtípusonként változik: a legnagyobbtól a legkisebb felé haladva csökken az MSZP és nő a Fidesz népszerűsége.
Ausztriában a konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP) kapta a legtöbb szavazatot. Bár a közvélemény-kutatások fej-fej melletti eredményt vetítettek előre, az ÖVP a nem végleges adatok szerint hat százalékkal megelőzte koalíciós partnerét, az Osztrák Szociáldemokrata Pártot (SPÖ). Az SPÖ jelentősen, 9,6 százalékkal visszaesett 2004-es eredményéhez képest. A két nagy pártéval ellentétben erősödött az EU-kritikus erők támogatottsága.
Szlovákiában a kormányzó Irány-Szociáldemokrácia (Smer) nyert a szavazatok 32,01 százalékával, míg az ellenzéki Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió (SDKU) 16,98 százalékot kapott. A harmadik helyen a Magyar Koalíció Pártja (MKP) végzett 11,33 százalékkal, a negyediken pedig a Kereszténydemokrata Mozgalom (KDH) 10,87 százalékkal.
Az Európai Parlamenti választás uniós eredménye az EP honlapján olvasható.