Az MSZP európai parlamenti delegációjának az MTI brüsszeli irodájához eljuttatott tájékoztatása szerint a biztos az említett fórumon egy lengyel liberális EP-képviselőnek válaszolt, aki rákérdezett a magyar kormány álláspontjára.
Az ülést követően Tabajdi Csaba (MSZP), az EU-orosz interparlamentáris delegáció tagja elmondta, hogy a Nabucco vezeték közös uniós érdek, és az Európai Unió és a tagállamok közös feladata a jövőben, hogy biztosítsák a vezeték üzemeltetéséhez szükséges gáz forrását és elősegítsék a befektetők részvételét a projektben.
Harangozó Gábor (MSZP), az EU-ukrán interparlamentáris delegáció tagja a tájékoztatás szerint elmondta, hogy véget kell vetni a belpolitikai indíttatású vádaskodásoknak. A Nabucco és a Kék Áramlat mesterséges szembeállítása felesleges és kontraproduktív - áll a közleményben.
Ugyanakkor látszik, hogy az egyes tagállamok helyzete eltérő, hiszen vannak köztük nettó energiaexportőrök is - tette hozzá.
Gyurcsány Ferenc szerint tíz-tizenöt tagállamra lehet számítani a magyar-olasz páros által javasolt intenzívebb együttműködésben. Ezek az államok főként a közép- és kelet-európai térségből kerülnek ki.
Gyurcsány Németországot, Lengyelországot és Bulgáriát nevezte néven, mellettük a balti államokat említette.