A Magyar Orvosi Kamara szerint a parlament olyan törvényt fogadott el, amely rombolja az egészségügyet

A Magyar Orvosi Kamara arra kéri a köztársasági elnököt, hogy ne írja alá az Országgyűlés 2025. június 17-i ülésnapján a Magyarország versenyképességének javítása érdekében egyes törvények módosításáról szóló törvényt, amely három ponton is rendkívül hátrányos az egészségügyi ellátórendszer működésére.

Ezek a visszajelzések azonban nem párbeszédre és gondolkodásra késztették a kormányt, hanem hatalmi demonstrációra. Tegnap a parlament egy olyan jogszabályt fogadott el, amelynek szellemisége nem igazodik a Kúria döntéséhez, tartalmában azzal szembemegy és nem szolgálja a mindennapi gyakorlatban azt a célt, hogy az ügyeleti feladatellátás keretei jogszerű szerződésben legyenek deklarálva.

A jogszabály-módosítás tovább növeli a háziorvosi életpálya kiszámíthatatlanságát, rombolja vonzerejét, várhatóan fokozza a pályaelhagyást. A végső vesztes a beteg, akinek nem lesz háziorvosa.

2. A törvény a szakmai konzultációt és a társadalmi egyeztetést teljesen mellőzve ad át orvosi jogosítványokat ápolóknak és gyógyszerészeknek. Az ilyen lépések minden esetben szükségessé teszik az orvosok, az ő szakmai képviseletüket ellátó kamara bevonását, melyet törvény is előír a döntéshozó számára. Az egyeztetés ebben az esetben sem történt meg, ezért a kamara elnökségének véleménye szerint az államtitkárság nem végezte el azt a feladatot, ami szükséges a betegbiztonság garantálásához.

3. Ahogy korábban, most sem vonták be az egészségügyi dolgozók képviseletét a legszemélyesebb, biometrikus adatok közé tartozó arckép azonosítás és munkahelyi jelenlét céljaira történő használatáról szóló jogszabálytervezet véleményezésébe. A törvénymódosítás ezen része is szembemegy mind az európai jogrenddel és adatbiztonsági ajánlásokkal, mind például korábbi NAIH állásfoglalásokkal – de leginkább az egészségügyi dolgozók elhivatottságát és bizalmát ássa alá. (Magyar Orvosi Kamara)

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo