A válaszokból kiderült, hogy a lelki béke, az emberi kapcsolatok, az egészség és a pénzügyi biztonság számít leginkább a céllal és tartalommal teljes életet keresőknek. A magyar válaszadók többségének (61 százalék) életcélja elsősorban a nyugodtabb, kevésbé stresszes élet. Második helyen a szeretteikkel való együttlétet (56 százalék) említették, de fontos szempont az egészséges életmód folytatása is (54 százalék).
„Egyértelműen pozitív az a fajta tudatosság, hogy foglalkozunk a hosszabb távú jövőnkkel és hogy a minőségi élet kapcsán a pénzügyi szempontok is erőteljesen jelen vannak a döntéseinkben” – hangsúlyozta Holló Bence, az NN Biztosító elnök-vezérigazgatója, aki kiemelte: „a válaszadók 46 százaléka például a jővőbeni pénzügyi biztonság megteremtését nevezte meg kiemelt céljának. A mi feladatunk, hogy ehhez minden lehetőséget megadjunk termék és információ oldalról egyaránt.”
Abban azonban szintén van eltérés a magyarok és más népek gondolkodása között, hogy mi is adhat tartalmat az életünknek. Míg a tizenegy ország átlagában az emberek 46 százaléka szerint az érdekes és élvezetes dolgok adnak értelmet az életnek, ez az arány a magyaroknál mindösssze 37 százalék. Ugyanennyien mondták azt, hogy szeretnének új dolgokat kipróbálni, például utazni, más kultúrákat megismerni, miközben a nemzetközi átlag ennél magasabb, 41 százalék. Ami az élethosszig tartó tanulást illeti, a magyar válaszadók csak 27 százaléka mondta, hogy szeretne új dolgokat megtanulni, új készségeket elsajátítani, szemben a nemzetközi szinten mért 31 százalékos átlaggal.