Az új szabályok előírják, hogy ezek a szervezetek „külföldi misszióknak” minősülnek, és kötelesek tájékoztatni az amerikai hatóságokat az ott dolgozó személyzetükről és tulajdonukról.
Más csatornákon fent vannak
A blokkolás ellenére az RT és az Oroszország ma más platformokon elérhetőek maradt. Az orosz médiacsoport közleménye szerint a tartalmaik továbbra is megtekinthetők olyan alternatív platformokon, mint a Telegram, a Twitter, illetve a TikTok, valamint a szabadon elérhető Odysee videómegosztó.
A Telegrammal kapcsolatban a Szputnyik megjegyezte, hogy “az olyan csatorna, amelyet senki sem tud elfojtani”.
A moszkvai külügyminisztérium kemény válaszlépéseket ígért a szankciókra. Maria Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője kijelentette, hogy Oroszország megfelelő válaszlépéseket dolgoz ki az amerikai szankciókra, míg Szergej Lavrov külügyminiszter „totális diktatúrának” minősítette az amerikai lépéseket.
Margarita Szimonyjan, az RT főszerkesztője úgy nyilatkozott, hogy az Egyesült Államok “az igazság közvetítéséért” szankcionálta a csatornát, különösen az Ukrajnában zajló háborúval és az orosz katonai műveletekkel kapcsolatos híradások miatt.
Szerinte a szankciókat nem csupán egyes újságírók, hanem az egész médiacsoport elleni támadásnak tekinthetők, amelyet politikai indíttatású döntésnek tartott. (balk.hu)