Nem mindenkinek megy rosszul Magyarországon

A múlt évi adatok alapján a Magyarországon működő német tulajdonú cégek többsége növelte forgalmát és nyereségét - közölte a gazdasag.hu üzleti hírügynökség hétfőn az Opten Informatikai Kft. adataira hivatkozva.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az árbevétel szempontjából legnagyobb 20 német cég több mint fele az energetikában és az autóiparban érdekelt. Az első két helyet az Audi és az E.ON foglalja el. A Magyarországon működő legnagyobb német cégek összesített árbevétele 2010-ben 4.061,5 milliárd forint volt, 10,6 százalékkal több a 2009. évinél.  (Itthon időközben újabb és újabb történelmi csúcsokra fut a tulajdonosok által bezárt vállalkozások számának növekedési üteme.)

A vezető német tulajdonú magyarországi vállalkozások közül 13 növelni tudta az árbevételét, hét pedig az egy évvel korábbinál kisebb forgalmat könyvelhetett el 2010-ben. Egy évvel korábban még 14 cég számolt be a bevétel csökkenéséről. Profitadatokat nem közöltek, csak annyit, hogy 14 cég javított adózott nyereségén, hat rontott, s öt cég zárta a 2010. évet veszteséggel.


Az Audinak jól megy Magyarországon


Az Audi 2010. évi árbevétele elérte az 1.326,33 milliárd forintot, ami meghaladja a mögötte sorakozó E.ON Földgáz Trade, az Elmű és a Robert Bosch-csoport együttes forgalmát. Az Audi árbevétele egy év alatt 26,6 százalékkal nőtt, míg az E.ON Földgáz Trade Zrt. árbevétele 14,5 százalékkal 679,8 milliárd forintra mérséklődött. A Robert Bosch-csoport 34 százalékkal tudta növelni árbevételét, ami 339,9 milliárd forint volt, míg az Elmű árbevétele 6,6 százalékkal 254,1 milliárd forintra mérséklődött.

A húszas listán az Audi mellett szereplő autóipari beszállítók is jól teljesítettek: a ZF Hungária 7,6 milliárdról 44,7 milliárd forintra, a ZF Lenksysteme pedig 58,4 százalékkal 54,8 milliárd forintra növelte árbevételét. Az energetikai ágazatban működő német tulajdonú cégek árbevétele csökkent, de eredményeiken többnyire javítottak, ami az E.ON Földgáz Trade és az Émász esetében a 2009. évi veszteség csökkenését jelentette. A Crédit Agricole Corporate and Investment Bank megállapítása szerint - olvasható a honlapon - az árbevétel visszaesését az eladott energia és az ár csökkenése okozta.

A német tulajdonú élelmiszerláncok közül a Lidl és az Aldi növelte forgalmát, míg a Metróé csökkent. A Lidl Magyarország Bt. 175,8 milliárd forint árbevétele 15,6 százalék, az Aldi 43,5 milliárd forint árbevétele 22,5 százalékos éves bővülés, míg a Metro árbevétele 9,2 százalékkal 180,2 milliárd forintra esett vissza.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo