Újra él az öröm a piacokon

Az amerikai foglalkoztatási adatoknak köszönhetően újra él az öröm a piacokon. Míg a foglalkoztatási adatok jobbak lettek a vártnál, de elmaradtak az egyesek szerint határnak tekinthető 200.000-es számtól.

A munkanélküliség az Egyesült Államokban 7,6 százalékra nőt a várt 7,5 százalékos stagnálás helyett, ennek ellenére a befektetők hangulata jelentősen javult. Az ok pedig az, hogy az adatok enyhén javuló gazdaságot mutatnak, de növelik annak is a valószínűségét, hogy a mennyiségi lazítás fennmarad. Így jelentős emelkedést láthattunk Európában és az USA-ban is. Közben Japánban az első negyedéves végleges GDP adat sokkal jobb lett, mint az előzetes, amelynek köszönhetően az index folytatta a korábban megkezdett emelkedést a 12.600 pont körüli szintről, ahol ráadásul a 100 napos mozgóátlag is tartózkodik. Úgy tűnik, hogy most elszalad az index a 14.200 pont környékén levő 30 napos mozgóátlagig.

A DAX-ot is megfogta az 50 napos mozgóátlag és a 8.050 pont környékén levő szint, s egyből a 30 napos mozgóátlagig emelkedett az index. Így nem meglepő, hogyha itt most egy kis bizonytalankodás kezdődik, vagy akár le is fordul az árfolyam a 8.260 pont környékéről. A következő szint fölfelé a 20 napos mozgóátlag, mintegy 100 ponttal feljebb. A BUX nagy attrakcióra készül. Ha ma megerősíti a 19.600 körüli szint áttörését, akkor egészen 21.000 pontig mehet az index az elkövetkező napokban.

Forrás: Erste Befektetési Zrt.

USA

A Dow 1,38%, a Nasdaq 1,31%, az S&P 1,26%-os emelkedéssel zárta a múlt hetet. A tengerentúli tőzsdék árgus szemekkel figyelik a munkaerőpiaci adatokat a QE3 program kapcsán és péntek délután több fontos munkapiaci adat is érkezett. A nem mezőgazdasági foglalkoztatottak száma a várt 163 ezer fő helyett 175 ezer fővel bővült, ami jó, de nem elég jó ahhoz, hogy a Fed lépésére kelljen miatta számítani, miközben a munkanélküliségi ráta a korábbi és a várt 7,5%-ról 7,6%-ra bővült. Ma nem jelenik meg fontosabb gazdasági adat.

Európa

A pénteki pozitív hangulatban jelentősen emelkedtek az európai indexek. A DAX 1,93%-ot, a FTSE 100 pedig 1,2%-ot rallizott.

Olaj, arany

Átlagnál nagyobb mozgás volt tapasztalható a nyersanyagok piacán. A pozitív hangulat hatására az arany ismételten eladói nyomás alá került, és árfolyama a 30 napos mozgóátlagról, 1413,65-ről 1383,05 dollárig csökkent. Az olaj árfolyama ezzel párhuzamosan jelentősen emelkedett és 94,72 dollárról 96,03 dollárig ugrott.

Forrás: Erste Befektetési Zrt.

Devizák

A pénteki pozitív hangulatban a forint ismételten erősödni tudott és az árfolyam 297,30-ról 296,21-re korrigált vissza. A csütörtöki nagy ugrás után pénteken a vegyes munkaerő piaci adatok hatására visszább korrigált az EUR/USD árfolyama, a kurzus 1,3246-ról 1,3218-ig csökkent.

Távol-Kelet

A kínai piac és az ausztrál tőzsde is zárva tartott ma, ráadásul a Shanghai tőzsde csak szerdán fog ismételten kinyitni. Az első negyedévre számított évesített japán GDP az előzetes 3,5% helyett 4,1%-kal bővült. A folyó fizetési mérleg a várt 310 milliárd jenes többlet helyett 750 milliárdnyi többletet mutatott. A Nikkei a pozitív hírek hatására csaknem 5%-ot emelkedett.

A nyitva tartó hongkongi tőzsdén a Hang Seng index 0,15%-ot csökkent a hétvégén megjelenő kínai makrogazdasági adatok hatására. Az infláció a várt 2,5% helyett mindössze 2,1% lett, a kiskereskedelmi forgalom pedig a vártnak megfelelően 12,6%-os növekedést mutatott. Az új hitelkihelyezések nagysága elmaradt a várakozásoktól és az áprilisi értéktől is, akárcsak az ipari termelés nagysága is, ami a várt 9,4% és az áprilisi 9,3%-os növekedés helyett csak 9,2%-os bővülést tudott felmutatni.

Határidős piacok

Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo