Mikrohitel 6,5 százalékért

6,5 százalékos kamatlábon kínálják az Európai Uniós forrásból finanszírozott Új Magyarország Mikrohitelt a mikro- és kisvállalkozások részére, amelyhez akár 24 órán belül is hozzájuthatnak az érdeklődő vállalakozók. A Magyar Vállalkozáfinanszírozási Zrt. első szerződött hitelközvetítő partnere a Mikrofinanszírozó Pénzügyi Szolgáltató Zrt. (MIFIN) lett.

Az Új Magyarország Mikrohitel célja a kereskedelmi banki módszerekkel nem, vagy nem a kívánt mértékben finanszírozható magyarországi mikrovállalkozások fejlesztése a hitelhez jutás lehetőségeinek javításával. Számos jól fejlődő, ígéretes mikrovállalkozás működik, amelyek eredményeik, mutatóik alapján hitelképesek lennének, azonban mégsem tudnak bekerülni a szigorú követelményrendszer miatt a banki finanszírozás körébe (például túl fiatal a vállalkozás, vagy nem tud kellő biztosítékot felmutatni). Fontos gazdasági cél az ilyen vállalkozások finanszírozási problémáinak enyhítése, átsegítésük a bankképesség küszöbén. Az erre a célra elkülönített, zömmel uniós forrás összesen mintegy 83 milliárd forint. A program koordinálója a Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt., amely közvetítő szervezeteken keresztül juttatja el az Európai Unió támogatását a hazai vállalkozókhoz.


Benke Ákos, MVF vezérigazgató; Kállay László GKM főosztályvezető; Kocsis Magdolna, a GFP IH vezetője; Antal Gergely, MIFIN vezérigazgató; Csuhaj V. Imre, MVA kuratóiumi elnök

Közvetítőkkel

A Mikrohitel program keretében a Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt. refinanszírozási hitelkeretet, illetve ehhez kapcsolódó garancia lehetőséget nyújt szerződött pénzügyi közvetítők számára, ily módon visszatérítendő, kedvező kamatozású forrásokat biztosít a mikrovállalkozások részére, valamint kezességvállalással könnyít a KKV-k felé megfogalmazott fedezeti elvárásokon. A pénzügyi közvetítői körbe hitelintézetek és szakosított mikrofinanszírozó szervezetek kerülhetnek be, egy akreditációnak is tekinthető, nyílt pályázati eljárásban történő kiválasztást követően.

A Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt.
célja, hogy a 2007-2013 költségvetési periódusban a magyarországi kis- és középvállalati szektor finanszírozási lehetőségeit bővítő pénzügyi programokat alakítson ki és működtessen. A pénzügyi programok forrásainak zömét az Európai Unió biztosítja. Az EU-s költségvetési periódus első két évében a már meghirdetett Mikrohitel program és Portfóliógarancia program mellett Kockázati tőkeprogram meghirdetését is tervezi. A programok alap-szerűen működnek, a visszatérített pénzügyi eszközök ismételten felhasználhatók a programok futamideje alatt.
Az Új Magyarország Mikrohitel első szerződött közvetítőjeként a MiFiN kiváló feltételekkel kínálja az új terméket. A program az EU referencia kamatlábát legfeljebb 2%-kal meghaladó kamat felszámítását engedélyezi a közvetítők számára, a MiFiN azonban csupán 6,5%-os kamatot kér a kínált forint alapú mikrohitelért.

A hitel összege legfeljebb 6 millió forint lehet, futamideje - a felhasználás céljától függően - elérheti az 5 évet, amelyre akár 2 év türelmi időt is kaphat a vállalkozó. A MiFiN vezetői külön kiemelték, hogy a hitelfelvevőt csupán egy egyszeri hitelképesség vizsgálati díj terheli, a szokásos egyéb költségek, díjak és jutalékok nem kerülnek felszámításra. A folyósítás gyorsaságát firtató kérdésre válaszolva elmondták, hogy a szükséges dokumentumok rendelkezésre állása és a folyósítási feltételek teljesítése esetén 24 órán belül folyósítják az Új Magyarország mikrohitelt.

Feltételek

A MiFiN
A Mikrofinanszírozó Pénzügyi Szolgáltató Zrt. 2007-ben alakult azzal a céllal, hogy a Magyarországon tőkehiánnyal küzdő mikro- és kisvállalkozói körnek finanszírozási lehetőségeket biztosítson, különös tekintettel a KKV-k számára meghirdetésre kerülő Új Magyarország Mikrohitel Programra. A cég, bár gazdasági társaság, alapvetően mégis projektcégnek tekinthető, mely a mikrohitelezés területén nagy múltra visszatekintő Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (MVA), a kisvállalkozói érdekképviseletek (IPOSZ, OKISZ, KISOSZ, ÁFEOSZ) és helyi vállalkozásfejlesztési alapítványok (HVK-k) széles összefogásán alapszik.
Alapvető célja ennek megfelelően nem a profit maximalizálása, hanem a kisvállalkozások minél szélesebb rétegeinek kedvezményes hitellel való ellátása. Az alapítók szándéka, hogy lehetőségeikhez mérten a vállalkozás rendelkezésére bocsátott saját forrásaikkal a kisvállalkozói réteg versenyképességét minél nagyobb mértékben előmozdítsák.
Új Magyarország Mikrohitel - forgóeszköz finanszírozásra
  • Szerződő fél: devizabelföldinek minősülő, Magyarországon székhellyel, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező gazdasági társaság, szövetkezet, egyéni vállalkozó amely a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény szerinti mikrovállalkozáséves nettó árbevétele legfeljebb 200 millió Ft és amelynek hitelintézettel szemben az elmúlt 6 hónapban nem állt fenn hiteltartozása;
  • A hitel összege: 500 eFt - 6 millió Ft
  • Ügyleti kamat: évi 6,5%
  • Futamidő: max. 1  év,
  • A tőketörlesztés türelmi ideje: max. 2 hónap
  • Biztosíték: a Társaság által  a Fedezetértékelési Szabályzat alapján megállapított hitelbiztosítéki értéknek el kell érnie a hitel tőkeösszegének és a teljes futamidőre számított ügyleti kamatnak a  100%-át

2.  Fel nem számított díjak

A MiFiN Mikrofinanszírozó Zrt. az Új Magyarország mikrohitelek esetében az alábbi díjakat nem számítja fel:

  • hiteligénylési díj,
  • tranzakciós díj:
  • hitelfedezet vizsgálati díj
  • rendelkezésre tartási jutalék,
  • szerződéskötési díj,
  • folyósítási jutalék,
  • kezelési költség.
  • szerződésmódosítási díj

3. Egyéb költségek

A MiFiN Mikrofinanszírozó Zrt. felhívja az Ügyfelek figyelmét, hogy az Új Magyarország mikrohitelek esetében az Ügyfelet terhelik az alábbi költségek:

3.1. Késedelmes illetve nem fizetés esetén jelentkező díjak:

  • Késedelmi kamat lejárt tőketartozás késedelmes teljesítése esetén:  ügyleti kamat  + évi 25%, azaz évi 31,5%,
  • A meg nem fizetett ügyleti kamat utáni késedelmi kamat: évi 25%.
  • Fizetési felszólítás díja.: 10.000,- Ft/db
  • Ügyvédi felszólítás díja: 10.000,- Ft/db

3.2. Hitelképesség vizsgálati díj:

A hitelképesség vizsgálati díj a Társaság által az Ügyfél hitelképességének megállapítása érdekében lefolytatott eljárásának az ellenértéke, amely a vizsgálat eredményétől függetlenül fizetendő: 50.000,- Ft. Az eljárás lefolytatásakor megfizetendő díj 10.000,- forint, a fennmaradó összeget csak abban az esetben kell megfizetni, ha a futamidő alatt az ügyfél szerződésmódosítást, illetve a szerződés megszüntetését kezdeményezi.

3.3 Végrehajtási - és behajtási eljárással kapcsolatos költségek:

A felmerülés arányában kerülnek felszámításra.

Véleményvezér

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.
Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo