Közben az S&P500 és a Dow Jones is megérkezett a 20 napos mozgóátlaghoz, ahonnan vissza is szédült egy kicsit. A japán Nikkei-nek viszont elég komoly erővel sikerült áttörni a 30 napos mozgóátlagot is, s így messze maga mögött hagyta a 20 naposat. Arra számíthatunk, hogy valami hasonló fog lezajlani az USA-ban és Európában is, vagyis kíváncsian lessük majd az Dow Jones-t és az S&P500-at, hogy sikerül-e ma vagy holnap áttörni a 20 napos mozgóátlagot (és a környéken levő rést), míg Európában a DAX mehet neki a 8.100 pont környékén levő résnek, s a fölötte levő 20 napos mozgóátlagnak. A BUX pedig újra próbálkozhat a tegnap még sikertelen 200 napos mozgóátlag áttörésével.
USA
Folytatódott az emelkedés a tengerentúli börzéken (Dow 0,76%, Nasdaq 0,76%, S&P500 0,61%). A Dow Jones tagjai közül a Hewlett Packard (3,1%) volt a legerősebb, de a Boeing (2,4%) és a Bank of America (1,9%), illetve a legtöbb pénzügyi cég is jól teljesített. A New-York-i Fed elnöke nyilatkozta tegnap, hogy az eszközvásárlási program emeléséről illetve csökkentéséről is dönthet a jegybank a gazdasági kilátások függvényében, és nem a naptár befolyásolja a döntéseket. A Fed kormányzója, Jerome Powell is hasonlóan vélekedett.
A friss segélykérelmek száma múlt héten 9 ezerrel 346 ezerre csökkent, ami megfelelt a várakozásoknak. A személyi kiadások 0,3%-kal bővültek májusban, ami szintén megfelelt a várakozásoknak. Ma a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének júniusi értéke, és a Chicago-i beszerzési menedzser index szintén júniusi értéke jelenik meg.
Európa
Az európai börzék erős hegymenetet mutattak tegnap (FTSE100 1,26%, DAX 0,63%, CAC40 0,97%). A német munkanélküliségi ráta pozitív meglepetést okozott, a várt 6,9% helyett 6,8%-os júniusi munkanélküliséget publikáltak, így májushoz képest nem nőtt a munkanélküliek száma. Olaszországban 5 milliárd euró értékben adtak el 5 és 10 éves kötvényeket, a hozam 40-50 bázisponttal emelkedett.
Olaj, arany
Az arany árfolyama továbbra is csökkenő trendben mozog és ma reggel 1.181 dolláros mélyponttal beeset az 1.200 dolláros támaszszint alá is, onnan azonban emelkedésnek indult és jelenleg ismételten a szint fölött, 1.210 dolláron kereskednek vele. Még egy emelkedő napot tudhat a háta mögött az olaj árfolyama, már 97,12 dollár a WTI típusú olaj ára. Az emelkedés hátterében elsősorban a javuló növekedési kilátások állnak.
Devizák
Az EUR/USD árfolyam az 1,3-as szintről visszapattant, majd ezt követően visszatesztelte a 200 napos mozgóátlagot, és továbbra is ennek környékén kereskednek a devizapárral, 1,3070-es árfolyam mellett. A tegnapi kereskedés során a pozitív hangulatban a forint megpróbálkozott a 295-ös támaszszint áttörésével, azonban nem járt sikerrel, így az EUR/USD árfolyama 296 környékére emelkedett vissza, azonban ma reggel ismételten forinterősödés látszik kialakulni.
Távol-Kelet
A kedvező japán makroadatok és a gyengülő jen hatására a Nikkei index kilőtt, és 3,67%-ot emelkedett a reggeli órákban. A Hang Seng és a Shanghai index is az emelkedők táborát növelte, az előbbi 1,23%-os, míg utóbbi 0,67%-os emelkedést tudott felmutatni. Ma számos makroadat jelent meg Japánban, melyek pozitív képet festettek a gazdaságról. A PMI értéke 51,5 pontról 52,3 pontra emelkedett, a várakozásokkal ellentétben a munkanélküliség nem csökkent, maradt 4,1%-on. A kiskereskedelmi forgalom év/év alapon 0,8%-kal növekedett, az infláció pedig a vártnál magasabb, -0,3% lett. Az ipari termelés az előző hónaphoz képest 2%-kal emelkedett a várt 0,2%-os növekedés helyett, ugyanakkor év/év alapon még így is 1%-os csökkenést jelent, ami felülteljesítette a várakozásokat.
Határidős piacok
Mind az amerikai, mind az európai határidős indexek a pozitív tartományban vannak ma reggel.