"Az önkormányzat örülne, ha belföldi turizmus élénkülése mellett, ismét megindulna a külföldiek áramlása a Balaton felé." - magyarázta a látogatás okait Ruzsics Ferenc polgármester. A térségbe elsősorban az angol nyelvterületről várják az új vendégeket.
Sligo város delegációja már korábban meghívást kapott Keszthelyre, a mostani viszontlátogatás a település vezetőinek reményei szerint utat nyit annak is, hogy a kulturális kapcsolatok fejlesztése mellett szállodai és ingatlanpiaci lehetőségek iránt is felkeltsék az ír befektetők érdeklődését. A beruházások összértéke hosszútávon több milliárd forintot kitehet, így a város elsősorban négycsillagos szállodák fejlesztésében lát lehetőséget, ezekre ugyanis egyre nagyobb az igény a balatoni térségben. (Az utóbbi időben megnövekedett a brit tőke szerepe Magyarországon, amit elsősorban nem is a statisztikákban lehet nyomon követni, hanem a brit cégek által behozott üzleti kultúra terjedésével.)
Bővülő ír tevékenység
Ingatlanpiaci szakértők szerint az ír kapcsolatok fejlesztésére az is okot adhat, hogy ők az egyik legaktívabb befektetők vidéken - közölte a látogatással kapcsolatban Éskovács Péter, az A-Z Produkció ingatlanpiaci kommunikációs ügynökség vezetője. Ők azok, akik nemcsak a fővárosi ingatlanpiacban látnak lehetőségeket, hanem vidéken is.
Bicskén épül például 75 milliárd forintos beruházással a Budapest Gate nevű projekt, amely villák és lakóházak mellett, 5 csillagos szállodával és világversenyekre is alkalmas golfpályával rendelkezik majd. Ugyancsak ír befektetők építik a zalacsányi golfcentrumot, amely a legnagyobb szabadidős golfpálya-beruházás a régióban. A Zala Springs golf- és wellness üdülőparkban helyet kap majd egy gyógyfürdő, valamint a golfpálya környezetében luxusvillák és luxuslakások épülnek fel. (Külföldiként németek és osztrákok vásárolnak főként ingatlanokat Zalában, de egyre több a brit vevő is a Balaton és a gyógyfürdők közelsége miatt.)