Információs pontoknak, idővel gazdasági integrációs bázisoknak szánja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége is azokat a fiókokat, amelyek az Országos Takarékszövetkezeti Szövetségnek, illetve a Takarékszövetkezeti Banknak a hálózatában több, mint száz településen pénzügyi szolgáltatásokat eleve végeznek a lakosságnak, az üzleti szférának, s természetesen az önkormányzatoknak. Erről egyezséget is kötöttek egymással a felek, bár a megállapodásban eredendően a Széchenyi kártya igényléséhez és "működtetéséhez", valamint az érdekelt vállalkozások tájékoztatásához kívánnak feltételeket teremteni. Dr. Dávid Ferenc VOSZ-főtitkár és Csomor Gábor VOSZ ügyvezető igazgató az áprilistól már e célokra is működtetendő hálózatról tartott március 29-én sajtótájékoztatót számokat közölve ismertették a vállalkozóknak kínált szolgáltatások bővítésének módját. A 64 takarékszövetkezet jóvoltából már valóban 118 VOSZ "ponton" adhatják le hiteligényeiket a vállalkozások, s a sikeres folytatás azon is múlik, hogy a pénzügyi szolgáltatást végző fiókoknál már felkészítették az alkalmazottakat az új üzleti kör kiszolgálására.
A Széchenyi kártya birtokosainak száma eddig is számottevően növekedett. Jelenleg 99 ezer kártyaigénylést tartanak nyilván, az átadott kártyák száma meghaladja a 72 ezret, ami 335 milliárd forint jóváhagyott hitelkeretet is feltételez. Az is tény, hogy a 72 ezer vállalkozás pénzügyi értelemben is "káderezett", legális forgalmat és árbevételt láttattak a róluk készült dokumentumok, a hitelintézetek pedig ezen átvilágítások alapján rendben találták potenciális üzletfeleiket. (Ez ezt is jelenti, hogy ennyi vállalkozás egészen biztosan nem érdemli meg azt a minősítést, amellyel az üzleti szféra jóformán minden szereplőjét megbélyegezték az elvárt adó újabb változataiban egészen a legutóbbi napokig gondolkodó fiskális hivatalnokok - utalt az Országos Érdekegyeztető Tanács pénteki ülésére készülő dr. Dávid Ferenc, akit a hétfőn megjelenő, e tárgyú cikkünkhöz a Széchenyi kártyáról szóló sajtótájékoztató után kérdeztünk meg - a szerk.)
A szövetkezeti pénzintézetekkel való együttműködés értelmét abban is látja a VOSZ, hogy a helyi környezetben jól ismert vállalkozások közvetlenebb pénzügyi kapcsolatokat alakíthatnak ki az takarékszövetkezetekkel, amelyek nem bánják, ha újabb és újabb ügyfeleknek vezethetik a számlájukat. Az önkormányzatokkal - körülük soknak szintén takarékszövetkezet a számlavezetője - a kistérségi fejlesztéspolitikai tervezéseket és döntéseket is szívesen végzik együtt a VOSZ-szervezetek, s túl azon, hogy a pénzügyi, finanszírozási és garanciavállalási háttereket a most megállapodott felek ajánlani tudják a helyhatóságoknak, azt is praktikus és helyben hasznos megoldásnak javasolják, hogy a pályázatokat lehetőleg a régió vállalkozóinak írják ki. Akkor ugyanis ott keletkezik munka és jövedelem, de még bizonyos mennyiségű adó is, s ez a térségek megerősödését alapvető módon szolgálhatja.