A Kereskedelmi és Vendéglátó Vállalkozók Somogy Megyei Érdekképviseletének (KISOSZ) elnöke elmondta, hogy több száz vállalkozó nem kötötte meg időben a három érintett bankkal (OTP, K&H, MKB) a szolgáltatói szerződést. Kertész Rezső a szervezet siófoki rendezvényén az MTI tudósítása szerint azt közölte: gond, hogy az igényekhez képest kevés a kihelyezhető kártyaelfogadó mobilterminál, a mikrovállalkozóknak pedig nagy terhet jelent, hogy meg kell venniük a berendezést, ha csatlakozni akarnak a rendszerhez.
Az új pihenőkártya bevezetése fejlődést hozott a Balatonnál a KISOSZ vezetőjének elmondása szerint, hiszen sok szolgáltató létesítmény, szállás, vendéglő bankkártya-elfogadóhellyé is vált a terminálok telepítésével. A Szép-kártya előnye, hogy bárki csatlakozhat a rendszerhez, aki megfelel a feltételeknek, szemben az üdülési csekk rendszerével, amelyből rengeteg balatoni kisvállalkozó kiszorult, mert limitált volt az elfogadóhelyek száma - tette hozzá Kertész Rezső.
Hoffmann Henrik, a Siófoki Fürdőegylet Turisztikai Egyesület vezetője a helyi tapasztalatokról elmondta, hogy május végégig 5-6 százalékkal több vendégéjszakát regisztráltak a település szállásadói, mint az előző évben.
Eddig mintegy 900 szolgáltató vált Szép-kártya elfogadóhellyé a Balaton déli partjánál. Április végéig a három kibocsátó összesen 23 ezer elfogadóhellyel kötött szerződést, 555 ezren kötöttek szerződést és 530 ezren kapták kézhez kártyájukat. A KSH legutóbbi (májusi gyorsjelentése) szerint a működő kereskedelmi szálláshelyek közül a vizsgált időszakban még 2029 egység fogadott el fizetőeszközként üdülési csekket és 1584 egység Széchenyi Pihenőkártyát, a belföldi vendégek 691 millió forint értékben fizettek ezen fizetőeszközökkel a szálláshely- és kapcsolódó szolgáltatásokért, melyből az üdülési csekkek aránya 42 százalék volt.