Az S&P500 ezért nem törte igazán át a korábbi csúcsot, hanem úgy néz ki, mintha egy csésze formációt akarna létrehozni. Ha pedig ezt megtette és utána áttöri az 1.597.6 csúcsot, akkor az árfolyam valószínűleg 1.660 pont környékéig szaladhat. Kedden a DAX egy ellenállásig szaladt, ahonnan visszatesztelheti a 20-30 napos mozgóátlagokat 7.700 és 7.800 pontok között. Különben a gyorsjelentési szezon Németországban a felénél jár, s az eredmények nem túl erősek. Az előző negyedévhez képest az eredmények 16 százalékkal csökkentek, amelyek különben csak 1 százalékkal múlják alul a várakozásokat.
A BUX index kedden zárásban nagyot ugrott, s megközelítette a 200 napos mozgóátlagot (18.351 pont) a hó végi árbeállításoknak köszönhetően. Ez azt sugallja, hogy az a kevés intézményi szereplő, aki egyáltalán csinál valamit valószínűleg inkább felülsúlyozásban van a magyar piacon. Vagyis ezek a szereplők valószínűleg nem fogják „szétszedni a piacot”, ahhoz újabb szereplőknek kellene jönnie. Viszont az akció azért arra jó volt, hogy az index újra a 20 és 30 napos mozgóátlagok fölé került, amelynek köszönhetően a 18.050 pont körüli szint most már támaszként funkciónál.
USA
Rossz hangulat uralkodott tegnap a tengerentúli börzéken, zárásig estek a piacok (Dow -0,94%, Nasdaq -0,89%, S&P500 -0,91%). Tegnap a Fed változatlanul hagyta az irányadó ráta szintjét (0-0,25%), amely még jó ideig így maradhat és folytatja a havi 85 milliárd dollár nagyságú eszközvásárlási programot. A közleményben új elem, hogy a jegybankárok készek növelni vagy csökkenteni az eszközvásárlás méretét, ha a munkaerő-piaci vagy az inflációs kilátások változnak.
A várt 155 ezer helyett mindössze 119 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma a magánszektorban a tengerentúlon, az ADP jelentése szerint. A márciusi adatot pedig 158 ezerről 131 ezerre korrigálták. Az ISM feldolgozóipari index a kilátások romlását jelzi, áprilisban 51,3 pontról 50,7 pontra esett vissza az index, miközben a konszenzus 51 pont volt. Az Apple bejelentette, hogy 17 milliárd dollár értékben szeretne kötvényt kibocsátani, amire 1996 óta nem volt példa. A kötvényekből befolyt pénzt a saját részvény visszavásárlási programjára fordíthatja a cég.
Árbevétel terén a vártnál jobb, de részvényenkénti profit szinten elmaradó eredményt publikált tegnap a Facebook. Az aktív felhasználók száma 1,06 milliárd főről 1,11 milliárd főre emelkedett, és a mobilos felhasználok száma is látványosan emelkedett. Enyhe pluszban zárt a papír. -
Európa
Tegnap zárva tartottak a nyugat-európai piacok.
A nap egyik lényeges eseménye az EKB kamatdöntése lesz.
Olaj, arany
Az arany ma reggel 1.455 dolláron állt, míg a WTI 90,8 dollárra esett vissza főleg azoknak a félelmeknek a hatására, hogy az USA növekedése nem lesz olyan erős, mint korábban gondolták. A feldolgozóipari indexek ugyanis elmaradtak az előző időszakban mért számoktól, ami gyengébb keresletet jelez előre, miközben az olajkészletek történelmi magasságban vannak.
Devizák
A tegnapi ünnep ellenére a devizapiacokon volt kereskedés, bár a szokásosnál alacsonyabb aktivitás mellett. Az EUR/HUF devizapárt nyugodt mozgás jellemezte, az árfolyam 299,27-ről 289,92-re változott. A tegnapi gyenge amerikai adatok hatására az euró kissé erősödni tudott a dollárral szemben. Az EUR/USD árfolyama 1,3168-ről 1,3180-ra emelkedett, de ma reggelre az árfolyam ismét visszakorrigált az 1,317-es árfolyam közelébe. -
Távol-Kelet
A Nikkei 0,91%-ot, a Hang Seng 0,43%-ot, a Shanghai index értéke pedig 0,46%-ot csökkent. A Shanghai tőzsdén ma volt a hét első kereskedési napja, miután a hét eddigi részében a munka ünnepe miatt a tőzsde is zárva tartott.
Több beszerzési menedzser indexet is publikált ma a HSBC Ázsiában. A kínai BMI a vártnál nagyobb mértékben csökkent, az előző havi 51,6 pontos érték 50,4 pontig csökkent, aminél egy tizeddel magasabbat vártak. Indiában is csökkent a BMI értéke, ott az előző 52,0 –es érték után csak 51 pontot mutatott az index értéke. Koreában emelkedni tudott a BMI index értéke a márciusi 52,0 pont után most 52,6-os értéket mértek.
A japán piac holnap és hétfőn is zárva tart.
Határidős piacok
Vegyesen mozognak a nemzetközi határidős börzék ma reggel.