A DAX a rövidtávú indikátorok alapján ma már újra emelkedhet, ugyanakkor a hosszabb távú indikátorok túlvettséget mutatnak, amely óvatosságra int bennünket a reggeli jó hangulat ellenére is. A magyar piacon ma két nagyágyú jelentett: a MOL és az OTP. Az előbbi a várakozásoknál gyengébb eredményt tett közzé a finomítói üzletág gyenge teljesítménye és a nagyobb üzletágak közötti veszteség, illetve a magasabb központi költségek miatt. Ez nem az az eredmény, amire izgalomba jövünk, legalábbis vevőként. Az OTP eredménye már annál izgalmasabb. Egyrészt, meg tudta tartani a nettó kamat marzsát a csökkenő kamatkörnyezet ellenére, s még az üzleti aktivitását is növelni tudta. Ugyanakkor romlott a kétes kintlévőség, és a költség-bevétel arány is magasabban alakult, mint egy évvel korábban, s az oroszországi profit is lefeleződött. Vagyis vegyes eredmény a nagy áremelkedés után. Ez az álmoskönyvek szerint nem túl jó jel. A MOL is emelkedett az elmúlt napokban, amit nem igazán hálált meg a negyedéves eredményében. Így enyhe csökkenést várunk a mai napon annak ellenére, hogy a nemzetközi piacokon pozitív lehet a hangulat.
Usa
Nem volt túl izgalmas a tegnapi kereskedés a tengerentúlon, egész nap oldalaztak az indexek és végül vegyes teljesítménnyel zárták a napot (Dow -0,18%, Nasdaq 0,07%, S&P500 0,02%).
- A pozitív oldalon a Pfizer (2,1%) és a JP Morgan (1,4%) emelkedett ki a Dow kosár tagjai közül, a negatív oldalon pedig az Alcoa (-1,8%) vezette az esést.
- Folytatódik a rally a Tesla piacán, tegnap további 14,4%-ot emelkedett az árfolyam, továbbra is a jó gyorsjelentés hajtja a papírt. Április eleje óta már több mint duplájára emelkedett az árfolyam.
- A várt csökkenés helyett 0,1%-kal nőtt áprilisban a kiskereskedelmi forgalom a tengerentúlon.
Európa
- Az európai piacok is vegyes teljesítményt mutattak, végül nulla környékén zárták a napot (FTSE100 0,11%, DAX 0%, CAC40 -0,22%).
- A tegnapi aukción 1,92%-ra emelkedett a 3 éves olasz kötvények hozama. 3,5 milliárd euró értékben adtak el papírokat.
- Ciprus megkapta a mentőcsomag első részletét, ami kétmilliárd euró, június 30-ig pedig további egymilliárd eurót kaphat a szigetország.
- Délelőtt 11 órakor ipari termelési adatok, és gazdasági hangulat index lát napvilágot az eurózónából.
Olaj, arany
- Az arany lendülete kifulladni látszik, az április közepi mélyrepülés után próbált talpra állni az árfolyam, aminek eredményeként az elmúlt néhány hetet egy lassan emelkedő árfolyam jellemzett, azonban most ez az időszak véget érni látszik, ami az árfolyam csökkenésében is megnyilvánul. Ma reggel 1438,9 dolláron kereskedtek az arannyal.
- Három napnyi lejtmenet után a holnap megjelenő olajkészlet adatok előtt ma reggel kissé emelkedni tudott az olaj árfolyama, ami ma reggel 95,52 dolláron áll.
Devizák
- Tegnap elfogyott a forint ereje és a korábbi erősödő trend forintgyengülésbe csapott át. Az EUR/HUF árfolyam 292,55-ről 294,8-ra emelkedett és ezzel épphogy csak a 295-ös szint alatt tudtunk zárni. A gyengülés folytatódását korlátozhatja a már említett 295-ös szint.
- Minimális elmozdulást hozott csak az EUR/USD piacán a tegnapi nap. Az árfolyam a 200 napos mozgóátlag alatt helyezkedik el, a kurzus 1,2960-ról 1,2975-re emelkedett.
Távol-Kelet
- A Nikkei 0,12%-ot, a Hang Seng 0,12%-ot, a Shanghai index 1,25%-ot csökkent. Fontosabb makro adatok hiányában hangulatalapú kereskedést tapasztalhattunk Ázsiában. A jen árfolyama kissé visszakorrigált a dollárral szemben.
Határidős piacok
- Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.