A Budapest Bank vállalati üzletága a cégek széles körének nyújt szolgáltatásokat. A mikro és kisvállalati hitelezés az intézményen belül elválik, a szegmentáció az éves árbevétel alapján történik.
A Budapest Bank stratégiájának fontos elemei a mikrovállalkozások. A részükre fejlesztett, működési és finanszírozási szokásaira szabott termékek jóval egyszerűbbek, mint a nagyobb vállalkozásokat célzó megoldások. E konstrukciók inkább a lakossági hitelekhez hasonlítanak. A hitelintézet tapasztalatai szerint a havi fix törlesztőrészlet például nagyon népszerű e cégek körében, mert fontos számukra, hogy tudják, havonta pontosan mennyit kell fizetni a hiteltörlesztésre. Emellett jellemzően csekély a dokumentációigény (beszámoló, bankszámla kivonat), és a nagyobb ügyfelekkel összehasonlítva a hitelbírálat is egyszerűbb - emelték ki megkeresésünkre.
Mikrovállalatoknak a BB többféle folyószámlahitelt kínál, a saját termékek mellett Széchenyi Folyószámlahitelt is. Ezek igénybevételéhez tárgyi fedezetre nincs szükség, jellemzően a 18 hónapos működési múltat kér a bank, de nem feltétel az igénylés előtti Budapest Bankos számlavezetési múlt.
Hitel kezdő vállalkozásoknak is
A többféle hosszú lejáratú termék közül nagyon népszerű az Express hitel, amelynek előnye a gyors folyósítás, továbbá az a tény, hogy a 6 éves futamidő viszonylag alacsony törlesztőrészleteteket eredményez. E módozatnál tárgyi fedezet nem követelmény.
Hosszabb lejáratra jellemzően a magán-, vagy cégingatlan fedezete mellett nyújtott szabad-felhasználású konstrukció, a Kötetlen Vállalkozói Hitel iránt érdeklődnek a cégek, amelynek a futamideje 10 év és akár kezdő vállalkozások is igénybe vehetik.
A kisvállalkozások számára a hitelintézet széles palettán kínál megoldásokat. Egyfelől elérhetők az olyan standard termékek, mint Széchenyi Kártya illetve a támogatott konstrukciók, másfelől megtalálhatók a saját forrású módozatok is. Ez utóbbiaknál az árazást befolyásolja az ügylet típusa, a felkínált fedezetek értéke és minősége, illetve az igénylő minősítése.
A rövid/középtávú finanszírozási formáink közül kiemelendő a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel, a Széchenyi Forgóeszközhitel és a faktoring. Ez utóbbi a Budapest Banknál 2012 tavaszától már exportáló vállalkozások számára is elérhető, ami mellett szintén számukra nyújt megoldást az EXIM Bank által refinanszírozott 2 éven túli export előfinanszírozási devizakölcsön. (Ennek a konstrukciónak az előnye, hogy nincs kamatkockázat, mert a refinanszírozási forrású módozat kamata a hitel futamideje alatt rögzített, így a kamatköltség a teljes futamidőre előre kalkulálható.) Kifejezetten agrárvállalkozásoknak szóló termék a közraktárjegy fedezete melletti hitel, a növénytermesztési (integrátori) hitel, illetve a támogatott MFB Agrár Forgóeszköz Hitel.
Hosszabb távra lízing
Hosszú távú, széles körben elterjedt megoldás többek között a lízing, amely alkalmas termelőberendezések, gépek, haszongépjárművek tőkekímélő beszerzésére. A módozat előnyei közé tartozik, hogy a lízingbevevőnek az eszköz használatbavételéhez elég a teljes vételár mindössze 10-30 százalékával rendelkeznie; általában nincs szükség egyéb fedezetre a lízingelt eszközön kívül; az eszköz üzemeltetésével is kitermelhetőek a havi díjak; lehetőség nyílik emellett az eszközpark folyamatos felújítására és bővítésére.