A fent említett mozgóátlag 1.608 pontnál jár éppen, ami azt jelenti, hogy egy esetleges korrekció esetén talán erre a környékre jönne le az árfolyam, amely különben túlvettnek mondható. Viszont az is igaz, hogy eddig technikai értelemben úgy korrigált az árfolyam, hogy nem csökkent számottevően az index értéke. Ez most is igaz lehet. Ha a DAX-ra vagy a BUX-ra tekintünk, akkor a perces felbontás azt mutatja, hogy füles-csésze alakzat alakult ki az elmúlt napokban, amelyből az előbbi esetén 8.500 pont fölötti árfolyam következne, míg a BUX esetében 19.000 pont fölött lenne a cél. A „bika” alakzatoknak ellentmondóan az európai határidős indexek inkább csökkenést sugallnak. Nehéz feloldani ezt az ellentmondást, de inkább az emelkedés mellett szavazunk ma reggel.
USA
A vártnál gyengébb amerikai adatok hatására lejtmenetbe kezdtek az amerikai piacok. Az S&P 500 0,53%-ot, a Nasdaq 0,19%-ot, a Dow index 0,28%-ot esett, pedig nyitáskor még egy minimális emelkedés is felfedezhető volt.
Az infláció év/év alapon mindössze 1,1% volt, ami nem csak az előző havi 1,5%-nál, hanem a várt 1,3%-hoz képest is alacsonynak számít.
A vártnál több új munkanélküli segélykérelem érkezett be Amerikában. 360 ezer fő fordult először segélyért a várt 330 ezer fővel szemben.
A megkezdett házépítések száma is visszaesést mutatott és egyúttal elmaradt a várakozástól is. Mindössze 853 ezer kivitelezést kezdtek meg a múlt havi több mint 1 millióhoz és a várt 970 ezerhez képest.
Szintén a vártnál gyengébb lett a Philadelphiai Fed index értéke: a várt 2,0 pont helyett -5,2 pont lett.
- Egyetlen pozitív meglepetést a kiadott építési engedélyek számának várt fölötti növekedése okozta.
Európa
Az európai piacok tegnap nulla körüli vegyes mozgást produkáltak, egyértelmű irány nélkül zajlott a kereskedés. A DAX index 0,09%-ot emelkedett, a FTSE 100 0,08%-ot csökkent. Tegnap jelent meg az Eurózónára számított fogyasztói árindex, ami a vártnak megfelelően év/év alapon 1,2%-os inflációt mutatott.
Olaj, arany
A tegnapi délutáni vártnál rosszabb amerikai adatok hatására az arany árfolyama kissé elindult felfelé, de a reggeli árfolyamesést még így sem tudta ledolgozni. Ma reggel l.382 dolláron kereskednek az arannyal, ami ismételten csökkenést mutat és az elkövetkező időszakban akár a korábbi lokális minimumnak számító 1.321 dollárig is folytatódhat a lejtmenet. Az olaj árfolyama tegnap hirtelen megugrott és 94,34 dollárról 95,16 dollárig emelkedett.
Devizák
Egy pillanatra érintette az EUR/HUF árfolyam a 290-es szintet, azonban ezt követően gyorsan gyengülésbe váltott át a forint a tegnapi kissé negatív hangulatban. Matolcsy György jegybankelnök tegnap nyilatkozatában a 290-es árfolyamot egyébként kedvezőnek nevezte, ami segíti az exportot, de nem okoz inflációs nyomást. A jegybankelnök tegnapi beszédében azt is jelezte, hogy a monetáris tanács további lehetőséget lát a kamatcsökkentésre. A kamatcsökkentés folytatására számítanak a piaci szereplők is, így a bejelentésnek érezhető hatása nem volt.
A kedvezőtlen amerikai adatok ellenére tegnap is tovább folytatódott a dollár erősödése, igaz üteme jelentősen lassult. Az EUR/USD árfolyam 1,2887-ről 1,2882-re mérséklődött és ezzel harmadik napja erősödött a dollár. Az árfolyam rövidtávú csökkenő trendje egyelőre ma sem látszik megváltozni.
Távol-Kelet
A hét utolsó napjára ismét összekapták magukat az ázsiai indexek és egy mérsékelt emelkedést mutattak fel péntek hajnalban. A Nikkei a tegnapi korrekció után ma ismét felülteljesítőnek számított 0,56%-os emelkedésével. A Hang Seng 0,17%-ot, a Shanghai index 0,36%-ot emelkedett.
Japánból a tegnapi eső negyedéves GDP adat után ismét pozitív meglepetés érkezett, márciusban év/év alapon 2,4%-kal növekedett a gépek rendelésállománya, miközben több mint 4%-os visszaesésre számítottak.
Határidős piacok
Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.