Ennek megörültek a befektetők, és tovább húzták a Nikkei indexet, de így is csak a 20 napos mozgóátlagot közelítette meg, amely 13.450 pont környékén van. Így nem lepődnénk meg, ha az elkövetkező napokban lefordulna az árfolyam erről a szintről. Habár a hangulat pozitív ma reggel, de a DAX is a 20 napos mozgóátlag (8.280 pont) környékén mocorog. Ez is ellenállásként viselkedik most. A BUX esetében tegnap beestünk a 20 napos mozgóátlag alá és napközben megközelítettük a 30 napos vonalat, amely 18.090 pont környékén van. Így ma jöhet valamiféle emelkedés, melynek során alulról tesztelhetjük a 20 napos mozgóátlagot, ami 19.320 pontnál van jelenleg.
USA
Már a nyitás után elindultak felfelé a vezető tengerentúli indexek, és a jó hangulat zárásig kitartott (Dow 0,91%, Nasdaq 0,87%, S&P500 0,79%). Ingatlanpiaccal kapcsolatos makroadatok láttak tegnap napvilágot, a megkezdett házépítések rosszabb lett a vártnál, májusban évesítve 914 ezer építkezés vette kezdetét a várt 950 ezer helyett, de az áprilisi 856 ezer után növekedés látható. Öt éves csúcson vannak a lakásépítések.
A kiadott építési engedélyek száma májusban 974 ezerre csökkent az áprilisi 1 millió feletti szintről, ami nagyjából megfelel az elemzők várakozásának. Ma ér véget a Fed kamat-meghatározó ülése, bár az elemzők az alapkamat szinten tartására számítanak, de a sajtótájékoztatón fontos dolgok hangozhatnak el, ezért erre figyelnek majd a befektetők.
Európa
Vegyes mozgások tarkították a nyugat-európai börzéket (FTSE100 0,69%, DAX 0,17%, CAC40- 0,07%). A német ZEW index kicsivel jobb lett a várakozásoknál: az előző havi 36,4 pontról 38,5 pontra emelkedett, miközben az elemzők 38,5 pontra számítottak. A rossz hitelek nagysága 10,9%-ra emelkedett áprilisban az előző havi 10,5%-ról.
Olaj, arany
Az arany ára 1.367 dollárra csökkent ma reggel, elsősorban a pénzügyi befektetők kiszállása miatt. Az SPDR Gold Trust, a világ legnagyobb ETF-je ismét kisebb aranymennyiségről számolt be. A WTI nyersolaj jegyzése viszont 98,7 dollárra nőtt ma reggel, miután az amerikai készletek 4,3 millió hordóval csökkentek, jelentősen meghaladva a piaci félmillió hordós csökkenést. A piac emellett a szíriai eseményekre figyel, mivel az USA és Oroszország nem tudott megegyezni a szíriai beavatkozás mértékéről.
Devizák
A forint tegnap ismételten megmutatta, hogy milyen nagy elmozdulásokat képes produkálni: az euróval szembeni egyhónapos historikus volatilitása közel egyéves csúcsra emelkedett. A volatilitás növekedésével a régiós devizák közül egyedül a román lej tartott lépést, és így a forint relatív volatilitása tovább növekedett, még úgy is, hogy az idei évben már eddig is a forint számított a régió legváltozékonyabb devizájának. Az árfolyam a tegnapi nyitó 291,54-es értékről 293,87-ig emelkedett, és ma reggel is ez az árfolyam számít meghatározónak.
Az EUR/USD devizapár tegnap is folytatta a korábban megkezdett lassú emelkedő trendjét, az árfolyam 1,3367-ről 1,3392-re emelkedett és reggel is lényegében változatlanul ezen a szinten tartózkodik az árfolyam. Azonban Ben Bernanke mai beszéde akár jelentős mértékben is befolyásolhatja a devizapár értékének alakulását a nap során.
Távol-Kelet
A japán Nikkei 1,77%-ot emelkedett, miközben a HangSeng 1,25%-kal, a Shanghai index 1,54%-kal csökkent. Nagyot ugrott májusban a japán export nagysága, a várt 6,4% helyett 10,1%-kal haladta meg az egy évvel korábbi értéket. A hírtelen megnövekedett export hatására a külkereskedelmi deficit nagysága lényegesen elmaradt a várakozástól.
Határidős piacok
Pozitív képet festenek a határidős piacok ma reggel.