Fejér megyében a kis- és középvállalkozások 7.431 alkalommal igényeltek hitelt a Széchenyi Kártya program keretében, az átadott kártyák száma 5.308 volt. Az elmúlt 10 évben a kihelyezett hitelek összege meghaladta a 31 milliárd forintot. Az ünnepségen jelenlévő Krisán László, a KA-VOSZ Zrt. vezérigazgatója hangsúlyozta, a válság harmadik évében kevés forrás áll a kis- és középvállalkozások rendelkezésére. Szerinte, ez is jelzi, hogy nem hiábavaló a munkájuk, és egyben jelzés a kormány felé, hogy hasonló kezdeményezésekre szükség van.
Fejér megyéről szólva kiemelte, vidéki viszonylatban Székesfehérvár és környéke kiemelkedő a hitelkihelyezések alapján. Úgy vélekedett, hogy az itteni vállalkozások kreatívok, innovatívak, munkájuk során bátran folyamodtak a Széchenyi-kártya nyújtotta lehetőségekhez. (Vas megyében eddig közel 3.500 vállalkozó jutott Széchenyi Kártyához, míg Baranyában már hétezren.)
Eddigi eredmények
A KA-VOSZ adatai szerint a Széchenyi Kártya programban a 2001. évi indulás óta 208 ezer igénylés érkezett a háromhetes országjárás kezdetéig (decemberben a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetség (VOSZ) valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) helyi szervezetei a Széchenyi Kártyát működtető KA-VOSZ Zrt.-vel közösen minden megyét érintő országjáráson emlékezett meg a 150 ezredik Széchenyi Kártya, valamint az első Agrár Széchenyi Kártya kibocsátásáról, és ismertette a vállalkozásfejlesztési lehetőségeket), most 211 ezer igénylést tartanak számon. A ténylegesen átadott Széchenyi Kártyák száma már 156 ezer, és a kihelyezett hitel elérte a 965 milliárd forintot.
Eszerint a 150 ezredik Széchenyi Kártya és az első Agrár Széchenyi Kártya átadásakor tartott parlamenti központ ünnepség és az országjárás vége között eltelt három hét alatt 3 ezer vállalkozás igényelt Széchenyi Kártyát, ebből több mint ezren már át is vették a fizetési eszközt. A három hét alatt 12 milliárd forinttal több hitel került ki a gazdaság vérkeringésébe a Széchenyi Kártya révén - mondta Krisán László. (Széchenyi Programirodát adtak át Szolnokon, a 160 négyzetméteres irodában hetente hétfőtől péntekig 9 tanácsadó várja az oda betérőket.)
A vállalkozói kultúra fejlesztésében is fontos szerepet játszik a Széchenyi Kártya, hiszen indulásakor a magyar kisvállalkozói szektor 15,5 százaléka élt hitellel, most pedig már a 26,6 százalékuk dolgozik hitellel. Tíz év alatt a magyar vállalkozói kör elkezdett hitelben gondolkodni, gazdálkodni, ami nagy eredmények számít még akkor is, ha Európában a kisvállalkozók esetében 78 százalékot tesz ki ez az arány - hangsúlyozta Krisán László.