Vasutat, gázvezetéket, házakat tüntet el a felmelegedés

Az éghajlatváltozás hatására máris felmelegednek az örök fagy övezetei, települések mellett létfontosságú vasutak, olaj-és gázvezetékek kerülnek végveszélybe.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Nature Communications szakfolyóirat közölte tudósok tanulmányát arról, milyen súlyos veszély fenyegeti már viszonylag rövid távon Oroszország, Kanada, az USA-ban pedig Alaszka északi részeit, ahol a klímaváltozás következtében lassan felpuhul az eddig szilárdan fagyott talaj. 2050-ig az ezeken a területeken élő lakosság három negyedét elérhetik a drámai változások, kereken 3.6 millió embert.

Kép: Pixabay

Összedőlhetnek lakóházaik, üzemeik, használhatatlanná válhatnak utcák, utak, vasútvonalak, repülőterek és megbénulhat az infrastruktúra. Nem csak a helyi, hanem az egész világot érintő olaj-és földgázvezetékek. Mindez még akkor is fenyeget, ha a globális felmelegedés nem haladja meg a 2 Celsius fokot.

A kutatók szerint a felmelegedés fokától függően a sarkköri övezetek infrastruktúrájának 48-87 százaléka kerülhet így veszélybe. Ezek

Hamarabb jön az összeomlás, mint gondolnánk
Az tovább emelkedő károsanyag-kibocsátás, benne a járművek növekvő fogyasztása miatt tovább gyorsul a globális felmelegedés és a vártnál jóval hamarább, már 2030-ra igen súlyos következmények fenyegetnek, mutatnak rá a világ tudósai.
között van a Tibetbe vezető, 470 km-es kínai vasútvonal, az Obszkaja és Karszkaja közötti orosz vasútpálya, amely a távol-keleti földgáz- és olajmezők vezetékeinek építését szolgálja, az 1.600 km-es, a Csendes Óceánhoz vezető szibériai és az 550 km-es alaszkai olajvezeték.

A világ szempontjából legfontosabb olaj- és földgázmezők Oroszország sarkköri övezetében a leginkább fenyegetettek közé tartoznak. Amennyiben azok kiesnek, világméretű energiahiány léphet fel, figyelmeztetnek a tudósok. (Forrás: Der Spiegel)

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo