Miként ösztönzi a befektetéseket az ESG-átvilágítás az ingatlangazdaságban?

Az építőipari szoftverét Magyarországon is forgalmazó, bécsi székhelyű PlanRadar szakértői friss tanulmányukban azt vizsgálták meg, hogy az ESG-stratégiák hogyan támogatják a beruházásokat Európában, milyen módon segítik az ingatlanpiaci befektetőket a hozam maximalizálásában, valamint azt tekintették át, hogy az ágazatban alkalmazott digitális eszközök milyen szerepet játszanak a megfelelő finanszírozás biztosításában.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az ESG - az angol Environmental, Social és Governance szavak rövidítése - egy keretrendszert jelöl, amelynek célja, hogy a pénz- és tőkepiaci szereplők a fenntarthatóság szempontjából tárgyilagosan, számszerűen ítélhessék meg a gazdálkodó szervezetek tevékenységét a környezeti hatások, a társadalmi kérdések kezelése és a vezetői döntéshozatal területén.

Az ESG rövidítése (Fotó: Depositphotos)
Az ESG rövidítése (Fotó: Depositphotos)

A PlanRadar tanulmányának szerzői ennek megfelelően már a bevezetőben felhívják arra a figyelmet, hogy az ESG-átvilágítások célja kettős: egyrészt jól szolgálják a különböző szabályozási irányelvek átültetését a gyakorlatba, másrészt jelentős üzleti előnyökkel is járnak. A magántőke-befektetők 52 százaléka például az eszközérték növelését szolgáló stratégiaként kezeli, 50 százaléka pedig be is építette befektetési politikájába az ESG-t.

A tanulmány szerzői vezető tanácsadó cégek - egyebek között a Deloitte - kutatási eredményeire hivatkozva azt is bemutatják, hogy az ESG-átvilágítás miként teszi vonzóvá a befektetők számára az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, a zöld ingatlanfejlesztést előnyben részesítő építőipari vállalatokat. Óriási piacról van szó, amelyen a legfrissebb becslések szerint az ESG-eszközök globális értéke meghaladja a 23 ezer milliárd dollárt.

A tanulmány egyik legfontosabb megállapítása, hogy az ESG-célok elérésére fókuszáló ingatlantulajdonosok gyakran magasabb megtérülést tapasztalnak, mint a kevésbé ambiciózus versenytársaik. Ráadásul minél gyorsabban teljesülnek a fenntarthatósági célok, annál gyorsabban hozza vissza a befektetett pénzt egy beruházás. Ez a trend egyre inkább arra ösztönzi a szakembereket, hogy a nagyobb hozam elérése érdekében beépítsék az ESG-stratégiákba az ingatlanvagyon műszaki átvilágítását, beleértve az épületek aktuális állapotának felmérését, a szükségessé váló javítások várható költségeinek áttekintését, az építési előírások teljesítésének ellenőrzését.

Véleményvezér

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.
Budapesten van a legtöbb orosz kém

Budapesten van a legtöbb orosz kém 

Több mint félszáz orosz kém dolgozik Magyarországon.
Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo