A legtöbb áldozatot szedő katasztrófa a januári haiti földrengés volt (222.570 halott), az orosz hőhullám és erdőtüzek (56.000 halott), illetve az áprilisi chilei földrengés (2.700 halott). Egyedül a kínai Tangsan várost 1976-ban romba döntő földrengéskor haltak meg többen, mint Haitin. A legnagyobb anyagi kárral a februári chilei földrengés (30 milliárd dollár és 520 halott), a nyári pakisztáni áradások (9,5 milliárd dollár) és a szeptemberi új-zélandi földrengés (előzetes számítások szerint 3,7 milliárd dollár) jártak.
A nyugati világot érintő katasztrófák közül a februári Xynthia nevű vihart emeli ki a biztosító társaság, amely 65 áldozatot szedett Európában és 6,1 milliárd dolláros anyagi kárral járt. Jelentős anyagi veszteségekkel jártak az Egyesült Államokban a tornádók, amelyek kára a 4,7 milliárd dollárt is eléri.
Jóval az átlag felett
Az előző évben tapasztalt 950 természeti katasztrófa jóval több az elmúlt 30 évre érvényes 615-ös átlagnál. Az áldozatok száma négyszerese ugyanezen időszak 66 ezer fős átlagának. A költségek 2010-ben jóval túlszárnyalták a 30 éves átlag 95 milliárd dollárt is.
"Az elmúlt év megmutatta, hogy milyen kockázatokkal kell számolnunk" - fogalmazott az elemzésben a Munich Re vezérigazgatója, Torsten Jeworrek. Eseménydús hurrikán szezonon vagyunk túl és a szerencsének tudható be, hogy a legtöbb vihar vonulási pályája a tenger felett maradt - tette hozzá.