Jövőre érezhető a pályázatok hatása

Kovács István Vilmos, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) elnökhelyettese előadásában rámutatott arra, hogy a pályázati rendszer sikeresen működik.

Tényleg itt a repülőrajt, jön a gazdasági áttörés?
Mi vár a magyar vállalkozásokra? Mit okoz az árrésstop?

Online Klasszis Klub élőben Oszkó Péterrel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. április 8. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv elsődleges célja a foglalkoztatás bővítése és a tartós gazdasági növekedés kialakítása. Ez egy időben történik azzal, hogy az állam visszavonul a foglalkoztatásból, s az üzleti szereplők munkahelyteremtő képessége jóval nagyobb hangsúlyt kapott. A pályázatok célja a munkaerő alkalmazhatóságának növelése.

A tartós gazdasági növekedés elérése a jelenlegi nem túl biztató egy százalékos gazdasági növekedés mellett óriási feladat. A gazdasági növekedés növeléséhez és fenntartásában a pályázatok nagy hajtóerőt képviselnek. Pályázati úton a GDP 3,4 százalékának megfelelő forrást osztanak szét, ez 3-4 százalékos keresleti oldali bővülést hoz. Jelenleg a pályázati fejlesztések hatása még nem érezhető. Jövőre, ha eléri a 3 százalékot a gazdasági növekedés, akkor az már a pályázatoknak is köszönhető lesz.

Operatív programok

A pályázati akcióterveket két évente nyújtják a kormány elé. A prioritások menték kiírásra kerülő pályázatok az operatív programok mentén valósulnak meg, melyek az alábbiak: GOP, KEOP, TÁMOP, KÖZOP, ROP, ÁROP, EKOP. Az akcióterveken kívül egy-egy nagyobb beruházás esetén egyedi kormánydöntésre és külön elbírálásra kerül sor.

A TÁMOP keretein belül az oktatás fejlesztése, pedagógiai, módszertani reform, az egészségügyi informatikai és a vállalkozások komplex fejlesztése a legfontosabb feladat.

Kovács aláhúzta, hogy a szigorodott pályázati feltételek nem rettentették el a vállalkozókat, intézményeket és önkormányzatokat a részvételtől. Eddig összesen 17 darab pályázati kiírás került sorra. Az eddigi kiírások kerete eléri a 173,7 milliárd forintot. Ebből 2900 projektet terveznek támogatni két év során. Az Észak-magyarországi és Dél-alföldi régiók a legaktívabbak a pályázásban.

Indul a Jeremie

A hamarosan induló Jeremie programtól is sokat vár a kormányzati szektor. A mikrohitelprogram a kisvállalkozások forráshoz jutását segíti. A Jeremie három pillére faktoringgal, tőkeprogrammal és pályázati garanciavállalással fog kiegészülni a jövőben.

A pályázati pénzekből 30 ipar park és 15 inkubátorház kap támogatást. Hat milliárd forint áll rendelkezésre klaszterek alapítására, régiós innovációs központok támogatására pedig 3,8 milliárd áll rendelkezésre. Kovács felhívta a figyelmet, hogy a pályázati kiírások gyakori frissülése miatt érdemes hétről hétre meglátogatni az NFÜ honlapját, ahol minden pályázati kiírás és útmutató megtalálható.

Vissza az E-Magyarország konferencia programjára.

Véleményvezér

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt 

A választásnak hatalmas tétje volt, kié lesz a többség a wisconsini legfelsőbb bíróság testületében.
Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo