A kormány a regionális programok mellett 191 egyedi projekt támogatásáról is határozott, amelyből 123 útépítési program lesz.
Dél-Dunántúlon a régiós programokon belül tíz összekötő út megépítésre nyílik lehetőség, és a még augusztus elején elfogadásra váró uniós közlekedés-fejlesztési program tárgyalásán várhatóan pozitív döntés születik a térség 61-es és 67-es főútjainak, valamint az M6-os és M7-es autópálya-fejlesztési terveinek támogatásáról - mondta Kolber István.
Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács által szabott prioritások közül a következő két évben gazdasági célokra, főként ipari parkok és inkubátor házak fejlesztéseire 6 milliárd forintot lehet költeni.
A turizmusra, amely a régió meghatározó ágazata, 19,5 milliárd forint jut. Ezen belül elsőbbséget élveznek majd a komplex turisztikai és a szálláshely-fejlesztések.
Városrehabilitációra 40 milliárd
Oktatásra, szociális és járóbeteg-ellátásra 17,5 milliárd forintot szánnak. A régió kiemelten kezeli, 40 milliárd forintos keretet szánva rá, a városok rehabilitációját, szociális szolgáltatásainak, funkcióinak bővítését, amelyhez többféle pályázati lehetőség is nyílik majd. Ezen belül egyik kiemelt terület lesz a megyeszékhelyek fejlesztése. A helyi infrastruktúra-, környezet- és úthálózat fejlesztésre, továbbá szennyvízkezelésre 21 milliárd forint jut.
A balatoni turizmus céljaira 2,7 milliárd forintot biztosít a régió a szálláshelyfejlesztéseken túl, de egyéb turisztikai keretből is részesülhet az üdülőövezet.
A kiemelt projektek közé került Pécsnek, mint Európa kulturális fővárosának több fejlesztési terve, és mintegy 3 milliárd forintnyi keret elosztására nyílik lehetőség a régió egyéb települései számára, a programhoz kapcsolódó fejlesztéseihez.