(Ki)vasalt diák - majd jövőre?

Fellélegezhetünk, a sulisáv a töredékére csökken,. legfeljebb egyetemisták teszik azt, amit eddig a középiskolások is: rohangálnak a kocsik között.

Kevesebb mint egy hét, s megszűnik a sulisáv. Az az "intézmény", amely a foglalkoztatáspolitikának nem biztos, hogy a dicsőségére vált.

A diákok ezrei - a korábbi évekhez képest modernizálva - rózsaszín, vagy sárga mellényben flangáltak ezen a nyáron is a kocsik között, osztogatva autós prospektusokat, az Oktogon környékén pedig amolyan szendvics ember stílusban az autók előtt libbentek át, s feliratos táblákkal kínáltak termékeket, magukat gyalogosnak álcázva.

Átkozottul örült nekik az autós, mert lerítt róluk, hogy nem pénzt akarnak kimosolyogni a sofőrökből, s még csak nem is tiszta szélvédőt mosnak koszos százasokért..

A diák az diák, de erre -  talán a kevesebb iskolai végzettség okán - sok autós ezen a nyáron sem volt tekintettel, s holmi féltékenységből az elsodrás, néhány motoros pedig az autóhoz szorítás eszközével reagált - szerencsére vértelenül.

Mégis fellélegezhetünk, mert most már a sulisáv a töredékére csökken,. legfeljebb egyetemisták, főiskolások - felnőtt munkavállalóként - teszik azt, amit eddig a középiskolás korú társaikkal együtt: papírokkal rohangálnak a kocsik között, egészen addig, ameddig valahol egyszer tényleg el nem ütnek egyet közülük. Az az eset azért lesz figyelmet érdemlő, mert akkor a szülők, a hallgatói önkormányzatok, az élelmes - és mindenből hasznot húzni kész - pártok hangját éppen úgy hallani fogjuk, mint a jelenséget akkor végre meglátó és persze megmagyarázó hatóságok.

Az egyetemisták - már ugyebár csak ők maradnak a sulisávban az útfelbontó, a metróépítő, a csatornafektető munkások társaságában -, ha majd kitör a botrány a véres gázolás, elsodrás miatt, belekóstolnak a miattuk, de csak látszólag értük megszólaló politikába is.

Mindenesetre a tanév kezdetéhez közeledve mamák, papák, tanárok adjunk hálát az Úrnak, a nyarat megúszták az ifjabb gyerekek, s a sulisáv ezúttal is csak egy városi színes színfolt maradt. Azaz - ha meg is találtuk, de egy évre elfelejthetjük - a gyermekfoglalkoztatás korántsem egyértelmű, s korántsem veszélytelen intézményét.

Persze jövő nyárra is kell valamit hagynunk az izgalmakból.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo