Üzleti diplomatákat képez szeptembertől a BGE

Új, a régióban egyedülálló, a magyar felsőoktatásban hiánypótló „business diplomacy”, azaz üzleti diplomáciai képzést indít idén szeptembertől a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nonprofit Zrt. (HEPA) szakmai támogatásával. 

Mi a legnagyobb probléma a hazai felsőoktatásban?
És a gazdaságban? Mennyit ér egy magyar egyetemi diploma?
Online Klasszis Klub élőben Ádám Zoltánnal, a Corvinusról elbocsátott egyetemi oktatóval

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a közgazdásztól!

2024. október 9. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A BGE Külkereskedelmi Karának nemzetközi tanulmányok mesterszakán olyan üzleti diplomatákat képeznek majd, akik nemzetközi szinten támogatják a hazai vállalatok hatékony és fenntartható külpiacra lépését. A képzéssel kapcsolatos együttműködés egy többszintű, stratégiai megállapodás része az egyetem és a HEPA között, melyet az Egyetem Lotz-termében írt alá Prof. Dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora és Ligetfalvi Gábor, a HEPA vezérigazgatója.

A hazai vállalatok sikeres nemzetközi piacra lépése, a magyar export bővítése nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű. A felmérések azonban azt mutatják, hogy a hazai vállalati szektor számos kihívással küzd e tekintetben.  A most aláírt többszintű együttműködési megállapodással az egyetem és a HEPA célja, hogy az akadémiai szféra és a vállalati szektor együttes fellépéssel növelje Magyarország exportképességét, külpiaci promócióját, és fokozza hazánk külkereskedelmi teljesítményét. A HEPA és a BGE célul tűzte ki az áruk és szolgáltatások nemzetközi kereskedelmével kapcsolatos ismeretek közös fejlesztését és terjesztését, a magyar export bővítését, a magyar kis-, közép- és nagyvállalkozások határokon túli megjelenésének erősítését és népszerűsítését.

Kép: Budapesti Gazdasági Egyetem

A megállapodás fontos pillére a „business diplomacy”, azaz az üzleti diplomáciai képzés, mely a BGE Külkereskedelmi Karán indul az idei év szeptemberétől. A vállalati diplomácia célja, hogy elősegítse a vállalkozások nemzetközi rendszerbe illesztését, biztosítsa az anyavállalatok–leányvállalatok közötti, határokon átnyúló együttműködést. Az üzleti diplomaták kapcsolatot tartanak többek között a nemzetközi üzleti partnerekkel, tárgyalnak a fogadó ország hatóságaival, és a nemzetközi, valamint helyi szakmai szervezetekkel. Összességében olyan szakemberek képzését indítjuk el, akik több szinten is támogatni tudják a hazai kis-, közép- és nagyvállalatokat a hatékony és fenntartható külpiacra lépésben.

A szakmai együttműködéssel a BGE oktatási tevékenységét a HEPA eredményesen segítheti. Fontos, hogy a magyar vállalkozások fel tudják mérni, hogy termékeikkel, szolgáltatásaikkal mely külpiacokon érdemes megjelenni. Az exportfejlesztési ügynökség ezért a magyar cégek külpiacra lépését elsősorban piackutatással, strukturált információkkal, üzleti tanácsadással és a finanszírozási háttér megteremtésével támogatja. A HEPA nemzetközi diplomáciai és vállalati kapcsolatrendszerével, a BGE pedig tudományos eredményeivel járulhat hozzá a külgazdaság fejlődéséhez. A megállapodás értelmében a jövőben a BGE kutatói tevékenységének eredményeit beépítik a HEPA külpiaci törekvéseibe, különös tekintettel Közép-Európára, a V4-térségre, a Balkán-félszigetre és a balti országokra. Az együttműködés kiterjed az oktatás, a kutatás területeire és ezek eredményeinek gyakorlati megvalósítására (K+F+I), illetve közös konferenciák rendezésére is.

„A BGE-n felhalmozott szakmai tapasztalat, különösen a nemzetközi kereskedelem területén komoly stratégiai érték. Vállalkozásbarát egyetemként kiemelt célunk, hogy tudásmegosztással járuljunk hozzá a kis-, közép- és nagyvállalkozások külpiacra lépéséhez. A képzés elindításával most újabb lépést tettünk efelé” – mondta el Prof. Dr. Heidrich Balázs, a Budapesti Gazdasági Egyetem rektora.

Modernizáció a felsőoktatásban: pajzs az agyelszívás ellen
Tartalmi szempontból világszínvonalú a magyar gazdasági-műszaki képzés, de az oktatók nem vagy csak kevéssé érdekeltek a tudásátadás módszertanának megreformálásában – hívta fel a figyelmet a Budapesti Corvinus Egyetem két oktatója.

Véleményvezér

Fotóalbumot készített Hadházy Ákos a magyar kórházi kosztokról, ezt látni kell

Fotóalbumot készített Hadházy Ákos a magyar kórházi kosztokról, ezt látni kell 

Nem finom, de legalább nem is gusztusos.
Véget ért az amerikai dokkmunkások sztrájkja, hatalmas sikert értek el

Véget ért az amerikai dokkmunkások sztrájkja, hatalmas sikert értek el 

A logisztikai költségek tovább nőnek.
Úgy vernek minket a lengyelek, mint szódás a lovát

Úgy vernek minket a lengyelek, mint szódás a lovát 

A folyamatos kormányzati sikerpropaganda mellett csak a számok ne lennének.
Vádat emeltek a new yorki polgármester ellen

Vádat emeltek a new yorki polgármester ellen 

Ingyen utazásokat és hotelszámlákat vizsgálnak.
Az izraeli titkosszolgálat professzionálisan működik Iránban, mind a 180 ballisztikus rakétát leszedték

Az izraeli titkosszolgálat professzionálisan működik Iránban, mind a 180 ballisztikus rakétát leszedték 

Az izraeli miniszterelnök megígérte az irániaknak, hogy hamarosan megszabadítják elnyomóitoktól.
Az Orbán-család egy újabb „sasfészkét” fedezte fel Hadházy Ákos

Az Orbán-család egy újabb „sasfészkét” fedezte fel Hadházy Ákos 

Reméljük nem Bese Gergő szenteli fel, mint a Karmelitát.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo