A szabályozás az MFB-nek lehetővé teszi, hogy biztosítsa a kormányrendeletben meghatározott kiemelt nemzeti emlékhely és településkép-védelmi környezet megóvását, kialakítását, az épített és a természeti környezet egységes védelmét szolgáló - ingatlanok fenntartásához, helyreállításához, felújításához vagy átalakításához kapcsolódó - beruházásokhoz a hitelt, illetve a kölcsönt.
Az MFB a jövőben részt vehet az Európai Unió vagy annak intézményei, illetve ezek részesedésével működő szervezetek által kezdeményezett vagy támogatott pénzügyi együttműködésben is.
Lehetővé vált az is, hogy az MFB üzletszerűen, pénzügyi szolgáltatási tevékenységként fejlesztési célú feladatainak megvalósítása érdekében, ahhoz kapcsolódóan követelésvásárlási tevékenységet végezzen. A módosítással az MFB a kockázatitőke- és tőkeberuházási tevékenységet is folytathat a startupok támogatása érdekében.
A jogszabály szerint a Nemzeti Eszközkezelő által nem hasznosítható ingatlanok hasznosítását vagy eladását a tulajdonosi jogot gyakorló Magyar Nemzeti Vagyonkezelő végezheti.
Módosult a takarékszövetkezeti integrációs szervezet összetétele, feladatköre és a közgyűlésben az egyes tagokat megillető szavazati jog mértéke is. Az MFB-t az integrációs szervezeti tagságára tekintettel a szavazatok 51 százaléka illeti meg, a fennmaradó szavazatok pedig egyenlő arányban oszlanak meg a szervezet további tagjai között.
Kivették a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozás elleni törvény hatálya alól azokat a belföldi postai csekkel történő befizetéseket, amelyek adó, illeték, illetve vám fizetésére irányulnak. A postai szolgáltatásokról szóló törvény módosításával pedig a postai "sárga" és "fehér" színű csekkek kibocsátóinak fel kell tüntetniük azokat a jelzéseket a csekkeken, amelyek alapján a postákon könnyen és gyorsan meg tudják határozni az adott ügylethez tartozó ügyfél átvilágítási szintet.