A balatonszárszói fórumon több vállalkozó is jelezte, méltánytalannak tartja, hogy az elmúlt években végrehajtott pénztárgépcserék után újabbat kell végrehajtaniuk, és az állam csak a költség kétharmadát vállalja a gépenként kapható 50 ezer forintos támogatással. (A támogatás igényléséről további részletek innen érhetők el!) Többen is javasolták, hogy a kisvállalkozások számára a jelenlegi lehetőségeknél kedvezőbb, a szakma specialitásait figyelembe velő átalányadózás bevezetését kezdeményezze a szervezet az osztrák rendszerhez hasonlóan.
A somogyi kereskedelmi és vendéglátó-ipari vállalkozók már korábban hangoztatták, hogy az új pénztárgépek bevezetését diszkriminatívnak tartják, mert azt nem vezetik be egyszerre a nemzetgazdaság összes ágazatába. "Eddig azonban egyetlen tárcától sem kaptunk érdemi választ az ezzel kapcsolatos felvetéseikre" – mondta Kertész Rezső, a szervezet ügyvezető társelnöke. (A trafikoknál is gondot jelentenek az új pénztárgépek, de közülük háromezren már biztosan kinyitnak.)
Elmondta azt is, hogy a KISOSZ somogyi tagszervezete már tavaly tárgyalásokat kezdeményezett a SZÉP-kártyákat kibocsátó három pénzintézettel, hogy ne 12 nap alatt, hanem jóval hamarabb folyósítsa a kártyákkal fizetett összegeket a szolgáltatóknak, hiszen a banki átutalásokat is 4 órán belül teljesíteni kell. Kertész Rezső hozzátette azt is: részsikereket értek el, hiszen az MKB már 5 napon belül utalja a pénzt a vállalkozóknak, de számukra az lenne elfogadható – jelenleg erről folynak az egyeztetések –, ha a vállalkozók 2-3 napon belül megkaphatnák a kártyával fizetett összegeket mind a három érintett pénzintézettől.