Az International Workplace Group legfrissebb kutatása is igazolja, az ingázással járó plusz költségek (44 százalék) és az utazási idő (40 százalék) a leggyakoribb ok, amiért a dolgozók nem szívesen akarnak naponta a zsúfolt és távoli irodákba utazni. Ezt követi a munka és a magánélet egyensúlyának hiánya (33 százalék). Minden ötödik (21 százalék) munkavállaló mondta, hogy rendszeresen tapasztal kiégést, amiben kétségtelenül nagy szerepet játszik a rendszeres, napi hosszú ingázás.
Mindössze egynegyedük (25 százalék) mondta azt, hogy mindennapi irodába járás hatékony munkavégzést eredményez, míg a válaszadók több mint fele (55 százalék) vélekedett úgy, hogy jobban érezné magát, ha a munkáltató más lehetőséget is javasolna. A munkavállalók továbbá frusztráltak amiatt is, mert úgy érzik, munkáltatóik nem bíznak meg bennük.
Az IWG által több mint 500 vállalatvezető körében végzett friss kutatás szerint a hibrid modellre áttérő vállalatvezetők háromnegyede (75 százalék) a szervezetük termelékenységének javulásáról, míg Bloom professzor kutatása 3-4 százalék-os termelékenységnövekedésről számolt be.
2025-re fordulat várható
Nicholas Bloom, a Stanford Egyetem vezető professzorának kutatása szerint az ötnapos irodai jelenlétet előíró vállalatoknál 35 százalék-kal nőhet a felmondási arány. Előrejelzése szerint a merev irányelveket alkalmazó vállalatok, mint például az Amazon, a növekvő lemorzsolódás miatt 2025 közepére visszavonhatják ezeket az szabályokat.