Ajánlási bónusz és próbaidő utáni béremelés
Vannak olyan munkaadók, ahol a már meglévő dolgozók kapnak ajánlási bónuszt, azaz egy egyszeri bérkiegészítést az új munkavállaló sikeres alkalmazása esetén. Ez is egy hatékony toborzási eszköz lehet.
Bizonyos térségekben, cégeknél pedig az működik, hogy a próbaidő alatti és utáni bér között különbséget tesznek. Természetesen próbaidő után lehetséges magasabb összeghez jutni, ezzel serkentve a munkavállalókat a tartós és folyamatos munkavégzésre.
A munkaidő hatékony beosztása
Nem teszünk jót vállalatunk hírnevének sem, ha állandóan túlmunkára fogjuk a dolgozókat. Ahogy magunknak sem, mivel ez magasabb költségekkel is jár.
A munkaszerződésben a felek megállapodnak a napi munkaidő mértékéről, viszont a munkaidőkeretet a munkáltató egyoldalúan határozhatja meg. Ha optimálisan gazdálkodunk a munkaidőkerettel, akkor a munkaerő kihasználása is ideális lesz mind a munkáltató, mind a munkavállaló számára.
Ez lehetővé teszi, hogy kiküszöböljük a hullámzó foglalkoztatást és csak akkor rendeljünk el túlmunkát, amikor tényleg szükséges. Egy jó ütemezéssel könnyebben meg tudjuk tartani a minőségi munkaerőt is, hiszen nekik is előnyös lesz a munkaidőbeosztás.